Kanoe.cz

Na Otavě se o víkendu rozhodne o prvních mistrech republiky v kanoistice na divoké vodě

Po dvou týdnech se o víkendu uskuteční druhý díl seriálu ČP ve sjezdu na divoké vodě. Na Otavě pod Čeňkovou Pilou se také uzavře nominace na světové poháry, které se v druhé polovině května budou konat ve Velké Británii a Irsku.
Rozhodne se také o prvních postupujících na červencové Mistrovství Evropy seniorů. No a v neposlední řadě se v sobotu rozdělí první sady mistrovských medailí. Na programu je závod tříčlenných družstev (tři lodě v jedné kategorii a oddílu jedou společně).
 
Jako tradičně se v sobotu přímo od soutoku Vydry s Křemelnou (pramene Otavy) bude konat závod ve sprintu. Odpoledne se uskuteční závod tříčlenných družstev a v neděli program uzavře klasický sjezd. Ten má délku 5,1 km a nejlepší kajakáři (nejrychlejší kategorie) ho zvládnou za méně než 16 minut. Sjezd na Otavě nepatří k nejtěžším u nás, rozhodně však patří k těm nejhezčím. Řeka tu protéká 1. zónou Šumavského národního parku a všichni, jak závodníci tak diváci, musí dbát přísných pravidel ochrany přírody.
 
Pozici první dámy na Otavě bude obhajovat trojnásobná mistryně světa Michala Strnadová z pražských Bohemians. Ta se minulý týden zúčastnila mistrovství republiky v dlouhých tratích, kde obsadila až 4. příčku. „ Na „Čeňkárně“  jsem minulý rok nebyla. Závody se mi kryly s přípravou na olympijské hry a tak to letos bude návrat po dost dlouhé době. Hlavně aby se mi vyhnuly problémy.V únoru při soustředění v Itálii jsem si při tréninku zaplavala a minulý týden při mistrovství v dlouhých tratích se mi na kormidlo nalepil igelitový sáček a to byl konec.. Tak snad tu smůlu  na „Čeňkárně“ protrhnu“, svěřila se Strnadová se svými starostmi.
 
Trať mezi Čeňkovou Pilou a Rejštejnem patří mezi klasické. České poháry se tu konají každý rok a může se zdát, že závodníci tu znají každý metr. Opak je však pravdou. Téměř každý rok se totiž koryto trošku změní a nutností je hledat novou „stopu“. Loni se o tom přesvědčila i juniorská reprezentantka Štěpánka Hamplová (oddílová kolegyně Strnadové). Ta při tréninku netrefila správný průjezd a narazila špicí lodě do kamene (tzv. čelo). Náraz byl velmi tvrdý a Štěpánka narazila hlavou do paluby svého kajaku. Zlomila si nos a musela dokonce podstoupit operaci.
 
David Knebel Inspiration s.r.o., styk s médii
 
P.S. V případě jakýchkoliv Vašich dotazů mě neváhejte kontaktovat.
Tel: 776780172 nebo Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

CeskyPohar2018 slalom ban190x190px 01
Želiv - Trnávka 5.-6.5.
MČR Praha Troja 12.-13.5.
Lipno 25.-26.8.

generální partner
SKUPINA ČEZ

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF