Kanoe.cz

Český tým pro Mistrovství Evropy ve sjezdu je z půlky znám

Kajakář Tomáš Slovák, singlkanoista Ondřej Rolenc, kajakářka Anna Zástěrová a dvojice deblkanoistů Marek Šálek s Janem Říhou mají jistotu startu na Mistrovství světa ve sprint, které se bude konat v polovině června v německém Augsburgu.

Všichni zmiňovaní závodníci zvítězili v nedělním sprintovém závodu na Labi pod Špindlerovým Mlýnem a díky předešlému vítězství (Slovák, Zástěrová, Rolenc) respektive druhému místu (Šálek s Říhou) na nominačním závodě v Liptovském Mikuláši před třemi týdny si zajistili v předstihu  start na vrcholu letošní mezinárodní sezóny. Všichni jmenovaní se také představí na evropském šampionátu v Srbsku, který se pojede už za měsíc v Srbsku.

 

Sjezdové závody ve Špindlu se skládaly ze dvou podniků, sobotního dlouhého sjezdu a nedělního sprintu. V dlouhém sjezdu přes obávanou Labskou soutěsku nešlo o žádné kvalifikační body a tak to byla hlavně příprava a oslava divoké vody, která se pro kanoisty otevřela po roční pauze. Z výsledkové stránky navíc dlouhý sjezd příliš nepřekvapil, tedy pokud jako překvapení nebereme velmi slabou účast v kategorii kajakářek. Do cíle se ve Špindlu dostalo pouze šest žen a za vítěznou Annou Zástěrovou zela propastná mezera téměř minuty před druhou Petrou Halaškovou a třetí Terezou Brožovou. Závod žen bohužel přinesl i nepěkné momenty a chvíle děsu pro diváky, kdy jednu z aspirantek na stupně vítězů Radku Valíkovou museli po dlouhé a těžkém plavání odvézt lékaři do nemocnice. Doufejme jen, že hrůzný zážitek skončí pro mladou kanoistu, která bude hájit české barvy na ME a MS v kategorii singlkanoistek, bez následků.

 

Jak už bylo několikrát zmiňováno, letošní rok je pro sjezdaře výjimečný. Poprvé v historii se koná v jednom roce Mistrovství Evropy v klasickém sjezdu a sprintu a také Mistrovství světa pouze ve sprintu. Kvůli téměř měsíčnímu odstupu mezi jednotlivými akcemi se také vypsala různá kritéria pro start na těchto závodech. Ve Špindlu se tak o víkendu dostala kvalifikace na světový šampionát do dvou třetin, zatímco sprintová nominace na ME se v Krkonoších uzavřela. Změna pravidel ze strany ICF (Mezinárodní kanoistická federace) letos omezila počet startujících z jednoho státu v kategorii na čtyři lodě a tak se česká kvalifikace rozdělila na dvě části. Z té první, sprintové, postoupí nejlepší dvojice, další dvě lodě pak postoupí z nominace v dlouhém sjezdu. Úspěšní kvalifikanti, kteří si start zajistili už nyní ve Špindlu si tak v polovině května v Srbsku při ME zazávodí na obou tratích bez ohledu na jejich výsledek v domácí kvalifikaci v klasickém sjezdu.

 

 

Jména kvalifikovaných pro ME 2011 v Srbsku (neoficiálně):

Kajak muži (K1M):           1. Tomáš Slovák (SK UP Olomouc)

2. Karel Slepica (SK UP Olomouc)

Kajak ženy (K1Ž):             1. Anna Zástěrová (Sokol Písek)

2. Kateřina Vacíková (SK UP Olomouc)

Singlkánoe muži (C1M):   1. Ondřej Rolenc (Pardubice)

2. Tomáš Kejklíček (Pardubice)

Deblkánoe muži (C2M):    1. Michal Šrámek (Č. Lípa) – Lukáš Tomek (USK Praha)

                                           2. Marek Šálek (Bohemians Praha) – Jan Říha (Klášterec n. Ohří)

 

Výsledky sobotního 5. ČP ve sjezdu: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=11027W1

Výsledky nedělního 6. ČP ve sprintu: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=11028W1

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF