Kanoe.cz

ME juniorů ve sjezdu poprvé v Srbsku

Do vodácky netradiční destinace se vypravili vodáci z celé Evropy, aby tu během příštích pěti dnů bojovali o tituly starého kontinentu. Na řece Ibar u srbského Kraljeva už ve středu začnou závody Mistrovství Evropy juniorů ve sjezdu na divoké vodě.

Mezi šestnácti výpravami samozřejmě nechybí ani početná reprezentace České republiky. Ve středu odstartuje program ME závodem v dlouhém sjezdu jednotlivců, který bude o den později následovat soutěž družstev. V pátek si závodníci i doprovod budou moci trochu oddechnout, aby s novými silami mohli o víkendu pokračovat zakončit MEJ závody ve sjezdovém sprintu.

    Voda v Ibaru je oproti minulým tréninkovým kempům minimálně o metr níže a tak je řeka o poznání klidnější. Trať dlouhého sjezdu je zhruba čtyři kilometry dlouhá a patří  k těm jednodušším. Víkendové sprinty se pojedou na jiném úseku Ibaru a cesta autem tam trvá bezmála hodinu. Trať krátkého závodu vede přes kamenitou soutěsku a je o poznání náročnější a také výrazně divácky atraktivnější. Český tým bude během ME reprezentovat celkem šestnáct lodí. Evropské stříbro z minulého MEJ 2008 v italské Valtellině bude ve sprintu obhajovat kajakář Richard Hála. Na loňský bronz z MS se bude snažit navázat deblová posádka Suchánek – Jílek. Mezi aspiranty na solidní výsledek a při troše štěstí i medailový úspěch však mají i další reprezentanti.

   Cesta na jih Srbska nedaleko hranic s Kosovem je jako výprava proti proudu času. Šeď budov ve městech a zvláštní stav všeobecného rozpadu připomíná návrat do časů reálného socialismu. Na druhou stranu přívětivost místních lidí a vědomí toho, co tu ještě před pár lety prožívali, si zaslouží úctu a zvyšuje míru tolerantnosti všech hostů ME. Že to na jihu nebude jednoduché, naznačila už sobotní tropická cesta Čechů do Srbska. Jízda mikrobusy byla skutečně velkou zkouškou trpělivosti a psychické odolnosti. Jen průjezd přes maďarsko-srbské hranice byl v patatřicetistupňovém vedru očistcem a to už vůbec nemusíme hovořit o překonávání mýtných bran na srbských dálnicích, které nejsou absolutně připraveny na přesun mořemilovných Evropanů do Řecka a Bulharska. Další  z neuvěřitelných příhod potkala českou výpravu v noci z neděle na pondělí, kdy nad Kraljevo dorazila mocná bouře. Přívaly vody nevydrželá autoplachta, z níž je vyrobena střecha hotelu (!), kde je ubytována česká výprava. To, co se pak v českém příbytku odehrávalo se dalo vidět snad jen v populárním filmu Lucie, postrach ulice. Z lustrů, zásuvek a zdí tekly proudy vody, které nedokázaly pojmout ani desítky kýblů, láhví, ručníků a hbitých rukou personálu. Po hodině se naštěstí bouře utišila a přestalo pršet, voda však z lustrů kapala ještě v pondělní v poledne. Před šeskou výpravou je v Srbsku ještě šest dlouhých dnů a tak se jen můžeme sázat jaké další „perličky“ pro české sjezdaře pobyt v Srbsku přinese.


Stránky MEJ ve sjezdu na divoké vodě: http://ecjunior2010.rs

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF