Kanoe.cz

Slovák, Lagnerová a Šálek s Říhou před MS neporaženi

Několik nováčků si vyjelo účast na červnovém MS ve sjezdu na divoké vodě. O nominovaných rozhodly dva závody ve Víru, které uzavřely letošní kvalifikaci. Poprvé se do seniorského výběru dokázal prosadit olomoucký kajakář Karel Slepica. Bývalý mistr světa i Evropy mezi juniory zúročil svůj talent a ve dvaadvaceti letech pojede poprvé na MS.
Po úspěšné kvalifikaci v dlouhém závodě si jistotu startu na MS ve sprintu pojistila také juniorka Klára Paďourová, která podpoří vítězku všech nominačních závodů Lenku Lagnerovou. Třetí kajakářkou pro sprintový Sort je Anna Zástěrová a posledním jménem je překvapivě Jitka Háková. Účast ve sprintech na Mistrovství světa pustila Kateřina Vacíková, která se bude soustředit na obhajobu individuálního stříbra z dlouhého závodu. Posledními nováčky v českém mančaftu je dvojice Michal Cuc – Jan Zdráhal. Posádka, která se letos dala dohromady právě kvůli MS. Na řece Svratce pod Vírskou přehradou byly úspěšné české nejžhavější želízka pro sprinty ve Španělsku. Dvojnásobné vítězství si připsal kajakář Tomáš Slovák, kajakářka Lenka Lagnerové a také dvojice Marek Šálek – Jan Říha. V singlu byl v sobotu nejlepší Lukáš Novosad, který dal také konečnou kladnou odpověď na otázku ohledně jeho účasti na MS.

Do španělského Sortu dnes přímo ze závodů ve Víru odjíždí česká reprezentace na poslední soustředění před světovým šampionátem. V týmu pro sprint nakonec nechybí ani jeden z úspěšného kajakářského týmu posledního desetiletí. Spolu s Tomášem Slovákem se v Pyrenejích představí i šestinásobný mistr světa Kamil Mrůzek a čtyřnásobný šampión Aleš Marek. V singlu podpoří Novosada dnešní vítěz Ondřej Rolenc a dále Marek Rygel s Tomášem Kejklíčkem. V deblech si místa ve sprintu vyjel Šálek s Říhou, Lisický s Uncajtikem, Cuc se Zdráhalem a Mornštejn s Veselým. MS na řece Noguera Pallaresa startuje sedmého června.

Výsledky Sprintů ve Víru: 5. ČP – sobota, 6. ČP – neděle

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF