Kanoe.cz

Sjezdaři pojedou na MS v silné sestavě

O víkendu se rozhodlo na šumavské Čeňkově Pile o složení reprezentace pro Mistrovství světa v dlouhém sjezdu. Kanoisté tentokrát měli štěstí, protože příroda se na poslední chvíli umoudřila a tak se oba víkendové klasické závody i sobotní Mistrovství republiky hlídek odjely na horním úseku Otavy.
Mezi Čeňkovou Pilou a Rejštejnem se rozhodlo o složení družstva, které za pět týdnů vyjede do Španělského Sortu na letošní vrchol sezóny – MS seniorů. Jak se dalo předpokládat, tak změn oproti prvnímu závodu bylo ve výsledcích minimum a ani pořadí na postupových místech se moc nezměnilo. V mužském kajaku postoupila do Španělska „zlatá trojka“ Tomáš Slovák, Kamil Mrůzek Aleš Marek, kterou tentokrát doplnil Václav Lagner, který vytrvale zvyšuje formu a je nejlepšímu triu rovnoceným partnerem. Pokud se mu na sportovním poli bude dařit  stejně i za měsíc, tak se na MS určitě dočkáme zajímavého bratrovražedného souboje o tři volná místa v kajakové hlídce. Dvěma vítezstvími se do čela nominace posunula kajakářka Kateřina Vacíková a odsunula na druhé místo Lenku Lagnerovou. Obě dámy, které jsou mistryněmi světa v hlídce z roku 2006 by určitě rády sahaly na nejvyšší příčky na světové půdě i tentokrát. Dámské duo světové třídy doplní ze třetího místa Anna Zástěrová a také největší překvapení letošního jara juniorka Klára Paďourová. V deblech uhájili první místo Uncajtik s Lisickým. Nedělním vítězstvím si hodně pomohli Mornštejn s Veselým, kteří se propracovali až na konečnou druhou pozici. V českém deblovém týmu najdeme ještě zkušenou loď Šálek –Říha a juniorskou posádku Suchánek Jílek.
Stejně jako vloni je nejsložitější situace v singlu. V letošním roce bychom po návratu Marka Rygla a s formou Ondřeje Rolence a Lukáše Novosada mohli složit velice silný tým, který by měl ty nejvyšší ambice. Problém je však v tom, že Lukáš Novosad ještě není definitivně rozhodnutý o svém případném startu. Pro český sjezd, a hlavně Rygla s Rolencem, by však Lukášovo rozhodnutí na MS nejet, bylo hodně nepříjemné. O Lukášově volbě se pravděpodobně rozhodne až po tomto víkendu, kdy se ukončí nominace na MS ve sprintu. Jelikož singl se kategorie zamotaná, tak ani na čtvrtém místě není úplně jasno o nominovaném sportovci. Na vodě si účast zajistil Lukáš Uncajtik, jenže ten dá přednost deblkánoi a tak si na konečné složení družstva budeme muset ještě chvíli počkat.
V sobotu se na Otavě jelo také Mistrovství ČR hlídek v dlouhém sjezdu, kde se rozdělovaly medaile podle předem tušeného klíče. V kajakových kategoriích si oba tituly odvezly týmy Olomouce v kanoistických soutěžích dominovali borci z Pardubic.
O tomto víkendu se bude pokračovat nominací na sjezdové MS ve sprintu. Nominovaní závodníci a závodnice se pak ze Svratky rovnou vypraví na dlouhou cestu do Španělska, kde podniknou finální soustředění před Mistrovstvím světa, které se jede druhý týden v červnu.
Výsledky sjezdů
3. ČP sobota, 4. ČP neděle, MČR hlídek v dlouhém sjezdu
 tabulka neoficiálních výsledků nominace na MS seniorů v dlouhém sjezdu

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF