Kanoe.cz

Sjezdaři pojedou na MS v silné sestavě

O víkendu se rozhodlo na šumavské Čeňkově Pile o složení reprezentace pro Mistrovství světa v dlouhém sjezdu. Kanoisté tentokrát měli štěstí, protože příroda se na poslední chvíli umoudřila a tak se oba víkendové klasické závody i sobotní Mistrovství republiky hlídek odjely na horním úseku Otavy.
Mezi Čeňkovou Pilou a Rejštejnem se rozhodlo o složení družstva, které za pět týdnů vyjede do Španělského Sortu na letošní vrchol sezóny – MS seniorů. Jak se dalo předpokládat, tak změn oproti prvnímu závodu bylo ve výsledcích minimum a ani pořadí na postupových místech se moc nezměnilo. V mužském kajaku postoupila do Španělska „zlatá trojka“ Tomáš Slovák, Kamil Mrůzek Aleš Marek, kterou tentokrát doplnil Václav Lagner, který vytrvale zvyšuje formu a je nejlepšímu triu rovnoceným partnerem. Pokud se mu na sportovním poli bude dařit  stejně i za měsíc, tak se na MS určitě dočkáme zajímavého bratrovražedného souboje o tři volná místa v kajakové hlídce. Dvěma vítezstvími se do čela nominace posunula kajakářka Kateřina Vacíková a odsunula na druhé místo Lenku Lagnerovou. Obě dámy, které jsou mistryněmi světa v hlídce z roku 2006 by určitě rády sahaly na nejvyšší příčky na světové půdě i tentokrát. Dámské duo světové třídy doplní ze třetího místa Anna Zástěrová a také největší překvapení letošního jara juniorka Klára Paďourová. V deblech uhájili první místo Uncajtik s Lisickým. Nedělním vítězstvím si hodně pomohli Mornštejn s Veselým, kteří se propracovali až na konečnou druhou pozici. V českém deblovém týmu najdeme ještě zkušenou loď Šálek –Říha a juniorskou posádku Suchánek Jílek.
Stejně jako vloni je nejsložitější situace v singlu. V letošním roce bychom po návratu Marka Rygla a s formou Ondřeje Rolence a Lukáše Novosada mohli složit velice silný tým, který by měl ty nejvyšší ambice. Problém je však v tom, že Lukáš Novosad ještě není definitivně rozhodnutý o svém případném startu. Pro český sjezd, a hlavně Rygla s Rolencem, by však Lukášovo rozhodnutí na MS nejet, bylo hodně nepříjemné. O Lukášově volbě se pravděpodobně rozhodne až po tomto víkendu, kdy se ukončí nominace na MS ve sprintu. Jelikož singl se kategorie zamotaná, tak ani na čtvrtém místě není úplně jasno o nominovaném sportovci. Na vodě si účast zajistil Lukáš Uncajtik, jenže ten dá přednost deblkánoi a tak si na konečné složení družstva budeme muset ještě chvíli počkat.
V sobotu se na Otavě jelo také Mistrovství ČR hlídek v dlouhém sjezdu, kde se rozdělovaly medaile podle předem tušeného klíče. V kajakových kategoriích si oba tituly odvezly týmy Olomouce v kanoistických soutěžích dominovali borci z Pardubic.
O tomto víkendu se bude pokračovat nominací na sjezdové MS ve sprintu. Nominovaní závodníci a závodnice se pak ze Svratky rovnou vypraví na dlouhou cestu do Španělska, kde podniknou finální soustředění před Mistrovstvím světa, které se jede druhý týden v červnu.
Výsledky sjezdů
3. ČP sobota, 4. ČP neděle, MČR hlídek v dlouhém sjezdu
 tabulka neoficiálních výsledků nominace na MS seniorů v dlouhém sjezdu

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF