Kanoe.cz

Na MS nakročili favorité i nováčci.

První nominační závod pro MS seniorů v dlouhém sjezdu je za námi. Jak dopadl? Většina výsledků se čekala, urodily se však i překvapení.

Dobrou formu potvrdil kajakář Tomáš Slovák, který už dávno není jen excelentním sprinterem, ale druhý rok vládne v Česku i na dlouhých tratích. Svou pozici ze začátku sezóny obhájila také Lenka Lagnerová. Olomoucká kajakářka tentokrát neměla vůbec lehkou pozici a o jejím vítězství nad oddílovou kolegyní Kateřinou Vacíkovou rozhodlo pouhých šest desetin sekundy. Zbylé dvě kategorie už patřily borcům na kánoích a tady o vítězích nebylo žádných pochyb. V singlkánoi si se startovním polem pohrál navrátilec k singlovce Marek Rygel a s náskokem osmnácti sekund jasně vyhrál. V kategorii deblkánoistů si s druhou lodí v pořadí také o osmnáct vteřin poradila dvojice Lukáš Uncajtik – David Lisický.

Na Sázavě se o víkendu jely první dva podniky nejvyšší domácí soutěže – Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Původně se závody měly jet v podhůří Jizerských hor na náročně říčce Kamenici, kvůli nízké hladině vody v přehradě Josefův Důl se však obě klání přesunula na Sázavu. V sobotu se jel kratší z obou závodů na trati z Krhanic do Kamenného přívozu a pro ambiciózní závodníky to byla hlavně rozcvička na nedělní klasik, který byl pro seniory nominací na Mistrovství světa a pro juniory zase úvodní kvalifikací na Mistrovství Evropy. Nedělní druhý Český pohár se jel také na prodloužené trati. Kvůli délce MS, které na reprezentaci čeká v červnu ve Španělském Sortu, se dnes startovalo o něco výše proti proudu a končilo se oproti sobotě o více než kilometr dále. Délka závodu však velké rozdíly ve výsledcích nenadělala. Favorité si průběh závodu pohlídali a kromě singlu, kde v sobotu porazil Rygla pardubický Rolenc, se ve všech kategoriích místa na nejvyšším stupni opakovala. To co vždycky diváky, fanoušky a samotné závodníky nejvíce zajímá  je to, jestli „staré“ známé tváře udržely formu i do další sezóny a jak se vyšvihly během zimní pauzy mladí závodníci. Pokud jde o nové tváře na výsluní, tak musíme od letošku počítat v kategorii žen s mladou Klárou Paďourovou. Šestnáctiletá dívka se prosadila mezi seniorkami na třetí místo a jasně zvítězila v kategorii juniorek. V mužském kajaku se o reprezentační dres intenzivně hlásí Václav Lagner, kterému o zlomek sekundy uniklo pódium a za Slovákem, Mrůzkem a Markem dojel čtvrtý. Zajímavý je také pohled do výsledků deblkánoe, kde za vítěznou posádkou Lisický – Uncajtik registrujeme novou dvojici složenou z pardubických singlkanoistů Ondřeje Rolence a Tomáše Kejklíčka. Pochválit musíme také výkon Lukáše Novosada na singlu, který vybojoval třetí místo.

V juniorských kategoriích se urodilo také nejedno překvapení. Nárůst formy potvrdil Ladislav Slanina, který zvítězil v singlu před objevem této sezóny Antonínem Halešem. Až jako třetí junior dojel na singlu favorizovaný Radek Pavlík. V mužském kajaku byl nejrychlejším juniorem Richard Hála a velmi v této kategorii překvapil druhý v pořadí Jonatán Šrámek. V deblu si vítězství připsal Daniel Suchánek s Janem Jílkem. 

Výsledky závodů ČP v dlouhém sjezdu na Sázavě (soubory OpenOffice):
Sobota (1. ČP v dlouhém sjezdu)
Neděle (2. ČP a nominace na MS seniorů a MEJ juniorů)

Výsledky závodů ČP v dlouhém sjezdu na Sázavě (soubory PDF):
Sobota (1. ČP v dlouhém sjezdu)
Neděle (2. ČP a nominace na MS seniorů a MEJ juniorů)

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF