Kanoe.cz

Na MS nakročili favorité i nováčci.

První nominační závod pro MS seniorů v dlouhém sjezdu je za námi. Jak dopadl? Většina výsledků se čekala, urodily se však i překvapení.

Dobrou formu potvrdil kajakář Tomáš Slovák, který už dávno není jen excelentním sprinterem, ale druhý rok vládne v Česku i na dlouhých tratích. Svou pozici ze začátku sezóny obhájila také Lenka Lagnerová. Olomoucká kajakářka tentokrát neměla vůbec lehkou pozici a o jejím vítězství nad oddílovou kolegyní Kateřinou Vacíkovou rozhodlo pouhých šest desetin sekundy. Zbylé dvě kategorie už patřily borcům na kánoích a tady o vítězích nebylo žádných pochyb. V singlkánoi si se startovním polem pohrál navrátilec k singlovce Marek Rygel a s náskokem osmnácti sekund jasně vyhrál. V kategorii deblkánoistů si s druhou lodí v pořadí také o osmnáct vteřin poradila dvojice Lukáš Uncajtik – David Lisický.

Na Sázavě se o víkendu jely první dva podniky nejvyšší domácí soutěže – Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Původně se závody měly jet v podhůří Jizerských hor na náročně říčce Kamenici, kvůli nízké hladině vody v přehradě Josefův Důl se však obě klání přesunula na Sázavu. V sobotu se jel kratší z obou závodů na trati z Krhanic do Kamenného přívozu a pro ambiciózní závodníky to byla hlavně rozcvička na nedělní klasik, který byl pro seniory nominací na Mistrovství světa a pro juniory zase úvodní kvalifikací na Mistrovství Evropy. Nedělní druhý Český pohár se jel také na prodloužené trati. Kvůli délce MS, které na reprezentaci čeká v červnu ve Španělském Sortu, se dnes startovalo o něco výše proti proudu a končilo se oproti sobotě o více než kilometr dále. Délka závodu však velké rozdíly ve výsledcích nenadělala. Favorité si průběh závodu pohlídali a kromě singlu, kde v sobotu porazil Rygla pardubický Rolenc, se ve všech kategoriích místa na nejvyšším stupni opakovala. To co vždycky diváky, fanoušky a samotné závodníky nejvíce zajímá  je to, jestli „staré“ známé tváře udržely formu i do další sezóny a jak se vyšvihly během zimní pauzy mladí závodníci. Pokud jde o nové tváře na výsluní, tak musíme od letošku počítat v kategorii žen s mladou Klárou Paďourovou. Šestnáctiletá dívka se prosadila mezi seniorkami na třetí místo a jasně zvítězila v kategorii juniorek. V mužském kajaku se o reprezentační dres intenzivně hlásí Václav Lagner, kterému o zlomek sekundy uniklo pódium a za Slovákem, Mrůzkem a Markem dojel čtvrtý. Zajímavý je také pohled do výsledků deblkánoe, kde za vítěznou posádkou Lisický – Uncajtik registrujeme novou dvojici složenou z pardubických singlkanoistů Ondřeje Rolence a Tomáše Kejklíčka. Pochválit musíme také výkon Lukáše Novosada na singlu, který vybojoval třetí místo.

V juniorských kategoriích se urodilo také nejedno překvapení. Nárůst formy potvrdil Ladislav Slanina, který zvítězil v singlu před objevem této sezóny Antonínem Halešem. Až jako třetí junior dojel na singlu favorizovaný Radek Pavlík. V mužském kajaku byl nejrychlejším juniorem Richard Hála a velmi v této kategorii překvapil druhý v pořadí Jonatán Šrámek. V deblu si vítězství připsal Daniel Suchánek s Janem Jílkem. 

Výsledky závodů ČP v dlouhém sjezdu na Sázavě (soubory OpenOffice):
Sobota (1. ČP v dlouhém sjezdu)
Neděle (2. ČP a nominace na MS seniorů a MEJ juniorů)

Výsledky závodů ČP v dlouhém sjezdu na Sázavě (soubory PDF):
Sobota (1. ČP v dlouhém sjezdu)
Neděle (2. ČP a nominace na MS seniorů a MEJ juniorů)

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF