Kanoe.cz

Sjezd v roce 2005

V roce 2005 bude rozšířeno závodění ve sjezdu na divoké vodě o několik nových soutěží.  Vznikne Český pohár žáků ve sjezdu - s možností startu i pro žáky mladší. Nově se rozjede projekt s názvem Water Challenge cup. Nový seriál závodů, které budou pořádány po celý rok na zavedených terénech, ale i na terénech nových. Cílem všech změn je rozšíření členské základny, popularizace kanoistiky a sjezdu zvláště, a rozšíření závodů na nové řeky.

Český pohár žáků aneb Water Challenge cup

 

Představujeme Vám projekt, jehož hlavní myšlenkou je rozvoj mládežnického sjezdu na divoké vodě v ČR.

Při pohledu na termínové listiny let minulých se závodník ve sjezdu na divoké vodě asi moc nepotěšil. Většina závodů se odehrávala v době, kdy teploty jak vody, tak vzduchu byly jen těsně nad bodem mrazu. Ve chvíli, kdy pak již počasí přálo sjezdování více, se sjezdař odebral k nucenému letnímu spánku. Z něj ho vytrhlo pouze Lipno a pak postupně přešel do spánku zimního. A tak vznikl projekt, který má snahu udělat ze sjezdu na divoké vodě záležitost celoroční – tzn. od dubna do září.

Další myšlenkou je rozšíření sjezdu na nové vodní terény. To se pro příští rok snad podaří – sice jen částečně, ale přece jenom. A neposlední věc je pokus rozšířit množství lidí, kteří se jednotlivých závodů budou účastnit. A to jak stávajících členů ČSK,  tak pokusem získat další lidi pro kanoistiku i mimo ČSK.

Cílů je mnoho. I proto projekt vznikal po relativně dlouhou dobu – od červnového závodu Světového poháru v Karlových Varech a v podstatě teprve 9.12. 2004 získal svoji konečnou podobu pro rok 2005:

V roce 2005 vznikne zcela nová soutěž – Water Challenge Cup. Garantem celého projektu se pro rok 2005 stal Robert Knebel. V termínovce je pro tento projekt zařazeno 12 závodů, tj. 6 víkendů, od dubna do září 2005.

 

Mezi závody zařazené do Water Challenge cupu jsou:

Vír -  9.-10.4. pořadatel bude KK Brno,

Chrudimka 21. – 22.5. pořadatel Obal Pardubice,

Hanácký maratón a sprint v Olomouci 4.-5.6. pořadatel SK UP Olomouc,

sprinty v Tróji 9.-10.7. pořadatel Obal Pardubice,

dva dlouhé sjezdy na Salze ve dnech 13.-14.8. pořadatel SK UP Olomouc a

 Žimrovice 10.-11.9. pořadatel KK Opava.

 

 Kromě závodů v Tróji a na Salze půjde vždy o jeden sprint a jeden dlouhý závod. Každý závod bude v termínovce zařazen jako veřejný postupový závod – přičemž body budou zařazeny do jednotlivých oblastních žebříčků dle pořadatele. Tzn. že závody na Chrudimce budou zařazeny do žebříčku České oblasti a například závody na Salze budou zařazeny do žebříčku Moravské oblasti. Součástí těchto závodů je i Český pohár žáků ve sjezdu na divoké vodě. Do poháru žáků se bude započítávat 14 závodů – 12 z Water Challenge cupu a dva budou Mistrovství ČR žáků ve sjezdu. Další velkou změnou pro žáky bude od příštího roku rozšíření sjezdování i na mladší žáky.

 

Jelikož rozšířením termínové listiny vzniknou oddílům větší finanční výdaje, pořadatelé budou přispívat na účast závodníků na závodech Water Challenge cupu a to takto – oddíl dostane za každého závodníka žákovského věku příspěvek na dopravu ve výši cca 150 Kč. Výše příspěvku je pouze orientační a bude vyplacena pouze za závodníky, kteří vystartovali do obou závodů během jednoho víkendu (v sobotu i v neděli). Příspěvek bude vyplacen po skončení nedělního vyhlášení výsledků toho kterého závodu. 

Snaha o rozšíření počtu účastníků jednotlivých závodů projektu bude probíhat dvěma způsoby:

  1. pořadatelská úroveň – během každého závodu bude snaha o kvalitní zázemí pro závodníky – občerstvení, ozvučení závodiště, moderátor, kvalitní ceny pro vítěze.
  2. závody pro příchozí – každý závod bude otevřen pro příchozí, kteří budou moci absolvovat stejnou trať jako sjezdaři. Startovat  v závodě pro příchozí se bude moci na jakékoliv lodi. Snaha bude zajímavé vodní terény představit široké vodácké populaci.
  3. motivace pro oddíly – každý závod Water Challenge cupu bude započítáván do tzv. Oddílového žebříčku – ten bude vyhodnocen při posledním závodě v Žimrovicích a nejlepší tři oddíly si mezi sebe rozdělí finanční prémie.

Všechno to jsou „revoluční“ změny, které doufejme přispějí k rozvoji kanoistiky a sjezdu na divoké vodě. Jelikož je to problematika, která se dotkne mnoha oddílů, chtěl bych oslovit zástupce oddílů a nebo přímo jednotlivé závodníky, aby využili prostor webových stránek a do 15. ledna vyjádřili své názory formou komentářů k tomuto článku. Jelikož Valná hromada bude počátkem února je možné nějaké zcela zásadní problémy do Valné hromady doladit či vyřešit. Vzhledem k možnosti něco změnit nebude brán zřetel na nepodepsané příspěvky, či příspěvky psané pod pseudonymy. Je možné také své názory zaslat emailem přímo na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  Za Vaše připomínky a náměty Vám děkuje

 

                                                                                                                      Robert Knebel

                                                                                                                      garant projektu

 

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF