Kanoe.cz

1. a 2. ČP ve sjezdu na divoké vodě - Otava

O víkendu 19. - 20.4.2008 se na řece Otavě uskuteční první závody seriálu Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. V sobotu dopoledne se pojede sprint, odpoledne hlídky na dlouhé trati, v neděli individuální dlouhý závod. Závody jsou letos poprvé zařazeny do mezinárodního kalendáře ICF.

Plánovaná trať závodu je Otava je v úseku soutok Čenkova Pila - konec ostrova
(sprint) a soutok - most v Rejštejně (dlouhý). Porady, vyhlášení a kancelář závodu bude v kempu v Radešově (kromě doby sprintu). V případě nedostatečného vodního stavu se celý "kolotoč" přesune do Sušice.

Jménem pořadatele prosím nezávodníky, kteří by chtěli využít atraktivního vodního terénu Otavy a jarního termínu, aby respektovali předpokládaný časový rozpis závodu, uvedený na WWW stránkách závodu. Řeku je možno splouvat buď pod Rejštejnem, nebo v nevyužitém čase i horní úsek při respektování pokynů pořadatelů.

Otava je jediná řeka bez možnosti "pouštění vody", tak doufáme, že se letos dočkáme rozumné vody. Je to vždy sázka do loterie, stav 14 dní před závodem je sněžení na horách ....

Za pořadatelský oddíl kanoistiky na divoké vodě TJ Lokomotiva Plzeň
předseda oddílu a ředitel závodu - Petr Weissar

WWW stránky závodu s posledními informacemi najdete na:
http://kanoistika.tjloko-plzen.cz/index.php?page=c-pila-2008

 

            Momentální situace na řece Otavě není příliš dobrá pro konání závodů. Dnes, tedy ve čtvrtek sedmnáctého dubna, není přístupný on-line vodočet v Rejštejně, ale podle čísel ze Sušice je hladina Otavy skutečně hodně nízká. Za pokles vody je zodpovědné ochlazení v posledních dnech a ani prognóza pro víkend není veselá. Seniorská reprezentace minulý týden strávila na Šumavě dva dny před mezinárodními závody v Německu a kolísající hladina dovolila trénink na horní otavské trati pouze ve čtvrtek. Po diskusi se závodníci shodli, že hraniční bude zřejmě hodnota 85 cm na vodočtu v Rejštejně (stav lze sledovat on-line na stránkách Povodí Vltavy, v tuto chvíli jsou však stránky mimo provoz…). Za nižšího stavu už bude bohužel aktuálnější spíše náhradní trať pod Sušicí. 

             Na Čeňkově Pile, lépe však na Otavě vzhledem k aktuální sjízdnosti, se znovu pojede o místa na seniorském MS v Itálii. V neděli se závodníci utkají podruhé v klasickém závodě a o den dříve se letos poprvé pojede i sprint. Nominace pokračuje i juniorům, před nimiž je Mistrovství Evropy v Itálii a předmistrovský závod MS ve Švýcarsku.

 V sobotu po odjetí krátkého závodu se pojede i o první mistrovské medaile při MČR družstev. Zlaté medaile obhajují kajakářky a kajakáři Olomouce, singlkánoisté z Litovle a deblíři z Bomemians Praha.

 

David Knebel

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF