Kanoe.cz

Ve Špindlu se zrodili mistři republiky v dlouhém sjezdu pro rok 2007

Ve Špindlerově Mlýně se rozhodlo o nových mistrech republiky ve sjezdu na divoké vodě. Řeka si pod přehradou Labská po loňské povodni našla nové koryto, ale na výsledcích to znát nebylo. Na stupně vítězů stoupala stejná jména jako obvykle.
Po roce obhájil mistrovský titul Kamil Mrůzek na kajaku mužů. Mezi ženami si nejlépe vedla Michala Mrůzková a kategorii singlkanoistů opanoval pardubický Lukáš Uncajtik. Po vítězství na kanoi jednotlivců sedl Uncajtik i do deblkanoe a se svým parťákem Janem Nesetem si dojel pro zlato i tady. Závody přes Labskou soutěsku patří k technicky velice náročným a divácky atraktivním tratím. Ti, kteří v sobotu odpoledne přišli zhlédnout mistrovství republiky na břehy Labe osobně, určitě nelitovali. K vidění byly jak bravurní průjezdy špičkových závodníků, tak i ty méně vydařené jízdy, okořeněné eskymáckými obraty či nedobrovolnými plaveckými vložkami některých závodníků. Smolaři víkendu se stali reprezentační deblkanoisti Roman Morštejn a Petr Veselý. Jejich jízda vypadala velice dobře až do ošidného průjezdu Soutěskou. V té se jim do cesty postavila loď jejich soupeřů, kteří startovali o minutu dříve a vzpříčili se napříč v jediném možném průjezdu. Proud je v této pasáži obrovský a tak nemohli borci dělat nic jiného, než se pořádně zapřít ve své deblovce a čekat jak to dopadne. Po tvrdém nárazu asi rychle pochopili, že dneska to nebude jejich den. Roman s Petrem skončili hlavou dolů a s pochroumanými končetinami jen smutně sledovali svou karbonovou loď jak mizí v peřejích...
 
V neděli se na zkrácené trati jel další dlouhý závod, který přinesl podobné výsledky jako sobotní šampionát. Velkých změn doznala akorát kategorie deblkánoí. Vítězství v deblovkách patří dvojici Šálek – Říha. Stříbro jako satisfakci za nevydařené sobotní představení patří Morštejnovi s Veselým a bronz putuje do Přerova zásluhou Barcaje s Benešem.
Výsledky MČR ve sjezdu
Výsledky 8. ČP ve sjezdu

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF