Kanoe.cz

Na divoké Kamenici se rozhodne o výpravě na ME ve sjezdu

Ačkoliv jaro je letos suché a horké, kanoisté se konečně dočkají skutečně divoké vody. Pomůže jim k tomu voda vypouštěná z přehrady Josefův Důl v Jizerských horách. Víkend v hlubokém a nespoutaném údolí řeky Kamenice bude patřit sjezdařům a raftařům.
Opět po roce se na stejném místě spojí obě komunity, aby využily skvělých podmínek, které tu na vodáky čekají. Pro sjezdaře nadcházející víkend znamená také poslední možnost, jak se protlačit do reprezentačního výběru ČR pro mistrovství Evropy, jenž se koná už za měsíc v Bosně a Hercegovině. Ve všech kategoriích jsou stále jedno až tři místa volná a o šťastných postupujících rozhodnou přímé souboje na jedné z našich nejvyhlášenějších a technicky nejnáročnějších tratích.
Uspořádání závodů v tak složitém terénu, jaký na Kamenici je, není žádná procházka růžovou zahradou. Své by o tom mohli vyprávět členové Bohemians Praha, kteří se zhostili pořadatelství nadcházejícího podniku. Všichni si ještě určitě živě pamatujeme mohutnou bouři Kyrill, která se přehnala začátkem ledna naší republikou. V živé paměti její výsledky budou mít i všichni vodáci, kteří se několik víkendů podíleli na likvidaci jejích následků v kamenickém údolí. Koryto bylo po větrné zimě zatarasené padlými stromy, se kterými nebylo lehké hnout. Bohemianským se to však nakonec podařilo a jejich úsilí budou moci už v sobotu ocenit všichni účastníci 5. ČP ve sjezdovém sprintu.
Sobotní sprint startuje v 11:00 pod peřejí Tobogán. Díky vodnímu stavu, který v poslední době panuje na našich tocích, se dá předpokládat, že opět někteří nedisciplinovaní vodáci budou chtít sjíždět i v průběhu závodu přes trať sprintového závodu. Jménem pořadatelů a závodníků bychom proto chtěli poprosit všechny turistické kanoisty, aby se chovali slušně a respektovali časové rozvrhy závodů. Zejména ve sprintu, kde rozhodují setiny sekundy, totiž pro závodníka může kontakt se splouvajícím turistou, nebo raftem znamenat konec nadějí v závodě. Není snad nutné ani dodávat, že při případné kolizi by mohlo navíc dojít k vážným zraněním. Aby se tedy všem problémům předešlo, vyjdou pořadatelé vstříc všem lodím, které by si přeci jen chtěli sprintovou trať také sjet a po dojetí každé lodní kategorie prodlouží pauzu, v níž bude možné se bez obav spustit směrem od Tobogánu dolů. Zároveň je třeba také poprosit všechny sjezdaře, aby nenarušovali průběh závodů v raftingu, které se konají v sobotu i neděli dopoledne mezi Plavy a Navarovem.
Po dvoukolovém sprintu následuje v neděli ve 12:00 dlouhý sjezd se startem v Plavech a cílem nad jezem v Jesenném. V loňském roce se tato perla českých sjezdových tratí vrátila do programu ČP po dlouhých desetiletích. V předchozích letech sjezdařům musela stačit zkrácená varianta do Navarova. Ladem zůstal krásný úsek s přírodními prahy do Jesenného, na kterém je také obávaná peřej Tobogán. Letos však, stejně jako vloni, sjezdaři projedou celý zhruba šest kilometrů dlouhý úsek, který se směle může zařadit k nejlepším terénům pro sjezd v Evropě.
Sobotní sprint a nedělní klasický sjezd jsou také posledními nominačními závody do reprezentačního družstva seniorů. Letošní kvalifikace probíhá ve třech po sobě jdoucích víkendech na Svratce, Sázavě a Kamenici. Sprint i dlouhý závod se hodnotí zvlášť. Počítají se vždy dva nejlepší výsledky, které jsou ohodnoceny olympijským bodováním (vítěz bere 9 bodů, druhý v pořadí 7, třetí 6 atd. až po osmého s jedním bodem). Nominovány budou v každé disciplíně a lodní kategorii čtyři nejlepší lodě, které se zúčastní ME v bosenském Bihači (16. – 20. 5. 2007).

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF