Kanoe.cz

Mistrovství ČR družstev ve sjezdu a nominace na MS

Řeka Otava o víkendu vydala mistrovské medaile nejlepším družstvům ve sjezdu na divoké vodě. V sobotu dopoledne také přinesla jedno velké překvapení.  

     Událo se na úkor Lukáše Uncajtíka. Náš nejlepší singl kanoista po dlouhé době podlehl. Ve sprintovém závodě se jen tak tak  vešel na stupně vítězů. Z prvenství se nemohl radovat ani kajakář Tomáš Slovák. Stejně jako minulý týden dojel ve sprintu 2. za Kamilem Mrůzkem. Krátký závod na Čeňkově Pile je dosti specifický. Jedná se o výrazně nejkratší sprint v rámci seriálu ČP (český pohár). Nejrychlejší kajakáři zvládnou jednu jízdu za 60 vteřin. Vodní terén je také dosti peřejnatý. Z této kombinace pak vyplývá, že výsledky jsou na této trati velice vyrovnané. Například ženy mezi 2. až 6. místem dělilo pouhých 6 desetin sekundy. V takto vyrovnaném závodě pak i jedna jediná chyba může znamenat hluboký propad výsledkovou listinou. Vyprávět by mohla třeba i dvojice Lisický Vlček. Jejich 5. místo v sobotním sprintu patří k dalším překvapením otavských sjezdů. Tímto umístěním se také dost výrazně zhoršila jejich šance postupu na mistrovství světa ve sprintu.

 

            Dalším závodem, který následoval po sprintu, bylo mistrovství české republiky družstev. V sobotním odpoledni se na trati dlouhého sjezdu rozdávaly čtyři sady medailí. Nejúspěšnějšími oddíly se staly Obal Pardubice a SK UP Olomouc. Oba kluby získaly po dvou zlatých medailích. Zatímco Pardubice dominovaly v kategoriích kanoistických (singl i debl kánoe), Olomouc přidala tituly v kategoriích kajakářských. Olomoucké ženy tímto vítězstvím prodloužily svou neporazitelnost. Mistryněmi republiky jsou již více než 10 let v řadě.

 

            Po sobotě přišel dnes na pořad dne dlouhý sjezd. V něm se již žádná velká překvapení neděla. Pěti kilometrový úsek mezi Čeňkovou Pilou a Rejštejnem zajeli nejrychleji stejní borci jako před týdnem ve Špindlerově Mlýně. Kamil Mrůzek (kajak muži), Lukáš Uncajtík (singl kánoe), Michala Mrůzková (kajak ženy), a Lisický Vlček (debl kánoe) si připsali další vítězství v závodě českého poháru. Cennějším však je zisk plného počtu devíti nominačních bodů do kvalifikace na mistrovství světa.

 

Závodu se také zúčastnil australský reprezentant v kajaku Ben Maynard, který přijel v sobotu večer kvůli přípravě na karlovarské mistrovství světa. Česká nominace na tento vrchol sezóny se definitivně uzavře za dva týdny a to opět na Otavě. Místem konání však nebudou peřeje pod Čeňkovou Pilou, ale trať mezi Sušicí a Čepicí. Na stejném místě ve stejný čas se uzavře též nominace juniorská na mistrovství Evropy v Bosně.  Aby toho nebylo málo, poprvé v historii se pod Sušicí pojede i kvalifikace ne veteránské MS. To se jede zároveň se seniorským šampionátem v půli června v Karlových Varech.

           

Výsledky sobotního sprintu na Čeňkově Pile naleznete na portále rvp.results.cz

Výsledky sobotního Mistrovství ČR družstev na Čeňkově Pile naleznete na portále rvp.results.cz

Výsledky nedělního dlouhého sjezdu na Čeňkově Pile naleznete na portále rvp.results.cz

David Knebel 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF