Kanoe.cz

Na Otavě o tituly i mistrovství světa

První květnový víkend pokračuje na Otavě mezi Čeňkovou pilou a Rejštejnem nominace sjezdařů na divoké vodě na mistrovství světa. Zajímá Vás, kde najít rozpis závodů a stav nominace na MS?
Na Čeňkárně se rozdělí také další sady mistrovských medailí. Po republikovém šampionátu ve sprintu, jenž hostil minulý týden Špindlerův Mlýn, se tentokrát na Šumavě bude rozhodovat o mistrech v závodě tříčlenných družstev.
Hlavní pozornost se však přeci jen bude soustředit na to, jakých změn dozná pořadí kvalifikace na karlovarské mistrovství světa. Hádanka sice nebude zcela zodpovězena ani po nadcházejících otavských sjezdech, ale v některých kategoriích si jistotu postupu někteří sportovci již přeci jen mohou zajistit. Víceméně jasný postup už má v kapse Kamil Mrůzek (kajak) a Lukáš Uncajtík (singl kánoe) v dlouhém sjezdu a opět Lukáš Uncajtík spolu s Tomášem Slovákem (kajak) ve sprintu. Všichni zmiňovaní mají na svém kontě již po dvou vítězstvích a k definitivě jim stačí umístění do 6. místa. Další v seznamu je i Michala Mrůzková. Ta má dokonce už 100% jistotu. Její program je nabitý a kromě sjezdu musí zvládat i závody v rychlostní kanoistice. Letos na ní čeká mistrovství Evropy na domácím kanále v Račicích. Jelikož závody v obou odvětvích často kolidují, nemůže se Michala zúčastnit všech nominačních závodů ve sjezdu, a proto již před startem kvalifikace požádala o divokou kartu, kterou samozřejmě obdržela.
 
Podobně jako v Krkonoších se i na Otavě jedou sjezdové závody na hranici národního parku. Jedinečnost krajiny a vysoký stupeň ochrany přináší zvýšené nároky na vodáky, zároveň pak samozřejmě přináší i uspokojení z jízdy v opravdu panenské přírodě. Všeobecně se dá říci, že sjezdaři na divoké vodě mají v Čechách obrovské štěstí. Všechny pohárové závody počínaje Kamenicí, přes Labe pod Špindlerovým Mlýnem a konče Vltavou pod Lipnem patří k opravdovým klenotům. Nejedná se přitom jen o obtížnost vodního terénu (každá z tratí patří k tomu nejlepšímu, na čem se v Evropě jezdí), ale i o ráz okolní přírody, který je jedinečný. O sjezdu se tak dá hovořit jako o jednom z posledních opravdu přírodních sportů.
 
Vodní stav na Otavě v posledních týdnech značně kolidoval. O víkendu byl dokonce v Rejštejně dosažen 1. povodňový stupeň. S tím jak ustaly srážky a ochladilo se, poklesla i voda v Otavě. S příslibem teplého a slunečného počasí se však dá očekávat opětovný vzestup hladiny. Ačkoliv sice na Šumavě leží ještě dost sněhu, nemělo by se jednat o nijak dramatické tání. Situaci o průtoku chladné rašelinové vody v Otavě můžete sledovat i na internetu
 
Rozpis závodu na rvp.results.cz
Informace o průběhu závodu ze strany pořadatele na kanoe.cz
Stav nominace před závody na Otavě

 

David Knebel

P.S. Dnes se také jel závod ve sjezdu v rámci Akademických her 2006, který se započítává do nominace na akademické mistrovství světa v polském Krakově. Výsledky najdete na serveru results.cz

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF