Kanoe.cz

Češi přidali tři tituly mistrů světa a jsou nejlepším národem MS juniorů ve sjezdu!

Poslední den mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě se zapíše do historie české kanoistiky. Z vod Saalachu dnes vylovili čeští sjezdaři v individuálním sprintovém závodu pět medailí a tři z nich byli zlaté.

Skvělý šampionát korunovala dalšími dvěma tituly Martina Satková, která stejně jako v dlouhém sjezdu vyhrála kategorii singlkanoistek a k tomu přidala zlato i v tradiční kategorii kajakářek. Pro brněnskou závodnici se jedná o famózní vstup na světovou scénu. Z Loferu si talentovaná kanoistka veze tři individuální zlata a jeden bronz. Další zlato Satkové uniklo jen kvůli nízké účasti soupeřek ve včerejším závodě sprintových družstev. Podobně famózní týden má za sebou i dvojice deblkanoistů Vojtěch Zapletal - Filip Jelínek, kteří po vítězství v dlouhém závodě dnes opanovali i sprintovou soutěž. O titul se naši mladíci dělí s francouzskou deblovkou Aillet - Del Negro, když dosáhli ve finále na setinu stejného času 1:19:90. Úspěchy českých mistrů světa se zvýrazní, když si uvědomíme, že Martině Satkové i Vojtěchu Zapletalovi ještě nebylo ani patnáct let.  „Organizátoři vyhlašovali i nemladší účastníky šampionátu, dívku a chlapce, a byli jimi Martina Satková mezi děvčaty a Vojta Zapletal jako nejmladší chlapec. Dneska se tedy na stupních vítězů ukázali hodněkrát," pousmál se hlavní trenér sjezdové reprezentace juniorů Tomáš Kutý nad neuvěřitelnými výsledky našich nemladších závodníků. Druhou individuální medaili si z Rakouska odváží také kajakářka Tereza Brožová, která tentokrát podlehla dvěma soupeřkám (kromě Satkové i vítězce dlouhého sjezdu Selině Zimmermannové ze Švýcarska) a po středečním stříbru dnes vyjela světový bronz. Naopak bronzová medaile v závodě singlkanoistek je prvním medailovým úspěchem Barbory Bayerové, která cenný kov uhájila o pouhé tři desetiny sekundy.

V odpoledních finálových jízdách se neztratili ani další Češi. Hořkosladkou příchuť měl sprintový závod kajakářů pro Jana Olejníka. Olejník, obhájil ve finále své umístění z kvalifikace a dojel na Saalachu čtvrtý se ztrátou 0,65s na bronzového Francouze Jeana Paula. Díky vítězství Finna Harsteina udrželi Němci v kajaku absolutní nadvládu nad zbytkem světa, když vyhráli obě individuální soutěže i oba závody družstev. V poslední dnešní individuální kategorii - singlkánoi juniorů - triumfoval Francouz Ronan Cordier. Václav Kristek obhájil pozici nejlepšího českého singlíře, tentokrát dojel šestý o 0,13s a jedno místo před Michalem Šmoldasem. Kajakář Tomáš Stefan skončil po pátém místě v kvalifikaci nakonec osmý. Šestí dojeli deblíři Jakub Franek - Vladimír Zátopek a singlířka Eliška Čapáková. Čapáková ještě obsadila i sedmé místo v závodě kajakářek. O poslední dvě místa v první desítce se postarali deblíři. Sedmá skončila dvojice Žniva - Kristek a devátou pozici obsadili Kuča se Šotolou.

Mistrovství světa v Loferu bylo pro Čechy mimořádně a nutno říci i nečekaně úspěšné. Naše lodě vyjely celkem dvanáct cenných kovů, z toho pět individuálních titulů mistrů světa. Fantastické výsledky si připsala na své konto trojnásobná mistryně světa Martina Satková a dvojnásobní světoví šampióni Filip Jelínek s Vojtěchem Zapletalem. Češi se díky pěti titulům dostali do čela pořadí národů a stali se nejúspěšnější výpravou šampionátu. „Nikdo z nás si nepamatuje tolik zlatých medailí. Je to pro nás příjemné překvapení a naši mladí závodníci dost zaskočili i všechny soupeře. Výborné je, že se neztratily ani další lodě, které třeba na medaile nedosáhly, ale byly hodně blízko. Lepší mistrovství jsme si snad nemohli ani přát. Doufejme jen, že příště budou obsazenější i závody družstev," zhodnotil české vystoupení na mistrovství světa juniorů Tomáš Kutý.

Výsledky individuálního sprintu na MSJ v Loferu ve formátu PDF:
http://kanu-wildwasser.de/images/stories/pdf/ergebnisse2013/JunWm13LoferSprintEinzelFinals.pdf

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF