Ondřej Rolenc třikrát na stupních vítězů ve světových pohárech sjezdařů

Ondřej Rolenc veze tři medaile ze závěrečných světových pohárů ve sjezdu na divoké vodě. Na trati mistrovství světa 2014 v italské Valtellině vybojoval stříbro v dlouhém sjezdu na singlkánoi a další dva cenné kovy přidal s Danielem Suchánkem v závodech deblkanoistů. Nejprve Rolenc se Suchánkem dojeli druzí v sobotním finále na sprintové trati a v neděli se umístili na třetím místě v dlouhém sjezdu.

Daniel Suchánek pro závody v Itálii na poslední chvíli nahradil v lodi Jana Šťastného a i této nové posádce se velmi dařilo. Úspěchy Rolence se Suchánkem byly jedinými medailovými umístěními českých reprezentantů na závěrečných světových pohárech této sezony. Velmi blízko byl k bronzu ještě kajakář Tomáš Slovák ve sprintu, kde mu medaile unikla o pouhých 0,07s. Slovák obsadil stejně jako na mistrovství světa před dvěma týdny čtvrté místo. Druhé umístění hned pod stupni vítězů s minimálním odstupem na bronz vyjela deblová posádka Michal Cuc - Jan Zdráhal, která na pódiové umístění ztratila 0,17s. „Ve Valtellině je podle mého názoru jedna z nejnáročnějších sprintových tratí na světě. Je hrozně těžké to tady projet bez chyby, zvolit správnou stopu a tu trefit," popsal specifika tratě příštího mistrovství světa Slovák.

Kajakář Slovák na medaili nedosáhl ani v dlouhém sjezdu, kde dojel pátý a tentokrát mu k medaili chyběly čtyři sekundy. Italští organizátoři zkrátili trať klasického závodu o nejnáročnější první polovinu a startovalo se tak až na trati sprintu a nejlepší kajakář na dlouhé trati dosáhl času pod devět minut. „Dlouhý závod tentokrát moc dlouhý nebyl. Po sprintové trati následovaly ještě docela náročné dvě minuty pádlování a jednoduchá druhá polovina. Nahoře tak šlo o to, to sjet v ideální stopě a pošetřit síly na závěr, kde se rozhodovalo o výsledcích," upozornil na specifika tratě Slovák. Na mistrovství světa však trať bude výrazně další a bude se shodovat s délkou mistrovství Evropy v roce 2009. Český tým proto v Itálii trénoval i horní úsek a světové poháry bral jako přípravu na vrchol příští sezony. Mistrovství světa by se ve Valtellině mělo uskutečnit v červnu 2014.