Kanoe.cz

Ondřej Rolenc třikrát na stupních vítězů ve světových pohárech sjezdařů

Ondřej Rolenc veze tři medaile ze závěrečných světových pohárů ve sjezdu na divoké vodě. Na trati mistrovství světa 2014 v italské Valtellině vybojoval stříbro v dlouhém sjezdu na singlkánoi a další dva cenné kovy přidal s Danielem Suchánkem v závodech deblkanoistů. Nejprve Rolenc se Suchánkem dojeli druzí v sobotním finále na sprintové trati a v neděli se umístili na třetím místě v dlouhém sjezdu.

Daniel Suchánek pro závody v Itálii na poslední chvíli nahradil v lodi Jana Šťastného a i této nové posádce se velmi dařilo. Úspěchy Rolence se Suchánkem byly jedinými medailovými umístěními českých reprezentantů na závěrečných světových pohárech této sezony. Velmi blízko byl k bronzu ještě kajakář Tomáš Slovák ve sprintu, kde mu medaile unikla o pouhých 0,07s. Slovák obsadil stejně jako na mistrovství světa před dvěma týdny čtvrté místo. Druhé umístění hned pod stupni vítězů s minimálním odstupem na bronz vyjela deblová posádka Michal Cuc - Jan Zdráhal, která na pódiové umístění ztratila 0,17s. „Ve Valtellině je podle mého názoru jedna z nejnáročnějších sprintových tratí na světě. Je hrozně těžké to tady projet bez chyby, zvolit správnou stopu a tu trefit," popsal specifika tratě příštího mistrovství světa Slovák.

Kajakář Slovák na medaili nedosáhl ani v dlouhém sjezdu, kde dojel pátý a tentokrát mu k medaili chyběly čtyři sekundy. Italští organizátoři zkrátili trať klasického závodu o nejnáročnější první polovinu a startovalo se tak až na trati sprintu a nejlepší kajakář na dlouhé trati dosáhl času pod devět minut. „Dlouhý závod tentokrát moc dlouhý nebyl. Po sprintové trati následovaly ještě docela náročné dvě minuty pádlování a jednoduchá druhá polovina. Nahoře tak šlo o to, to sjet v ideální stopě a pošetřit síly na závěr, kde se rozhodovalo o výsledcích," upozornil na specifika tratě Slovák. Na mistrovství světa však trať bude výrazně další a bude se shodovat s délkou mistrovství Evropy v roce 2009. Český tým proto v Itálii trénoval i horní úsek a světové poháry bral jako přípravu na vrchol příští sezony. Mistrovství světa by se ve Valtellině mělo uskutečnit v červnu 2014.

Výsledky SP sjezdařů ve Valtellině:
http://www.123result.com/Live.aspx?EventId=Valtellina2013&User=siwidata&Season=CS_2013&Federation=ICF

1.SP Liptovský Mikuláš

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF