Kanoe.cz

Kamil Mrůzek ovládl dlouhý sjezd světového poháru na Vrbasu

Po zlaté radosti Vladimíra Slaniny ve včerejším finále sprinterů přidala dnes česká minivýprava druhé vítězství na světovém poháru v bosenské Banja Luce. Jasně nejrychlejší byl dnes na třináctiminutovém úseku řeky Vrbas kajakář Kamil Mrůzek.

Téměř sedmatřicetiletý sjezdař v tomto roce chytl velkou formu a po stříbru na mistrovství Evropy v Bovci vyjel ve svém letošním druhém startu na mezinárodní půdě druhý velký úspěch. Další český kajakář na startu, sprintový specialista Richard Hála, ztratil na Mrůzka téměř půl minuty a na bosenském Vrbasu dojel čtrnáctý. O pouhou vteřinu a čtrnáct setin za bronzem dopádloval v dlouhém sjezdu včerejší vítěz sprintu - singlkanoista Vladimír Slanina - kterému nakonec patří čtvrté místo. Vítězem závodu singlířů byl letošní mistr Evropy v této disciplíně a mistr světa z minulého týdne ve sjezdovém sprintu Němec Normen Weber. 

Další dvě české účasti patřily závodu deblkanoistů. Stejně jako včera byla o něco lepší posádka Hála - Šrámek, která zajela o pět vteřin rychlejší čas než rodinná posádka otce a syna Slaninových. Čechům v deblech patřilo páté a šesté místo. Vítězem deblového závodu se na Vrbasu stali Francouzi Alzingre a Lapointe. Příští týden světový pohár pokračuje a zároveň bude ukončen soutěžemi na řece Valtellina, kde se za rok uskuteční mistrovství světa ve sjezdu. Český tým se dnes večer vrací do Čech, kde se vystřídají reprezentanti a nové síly vyrazí na závěrečné dva závody SP do Itálie.

Výsledky dlouhého závodu světového poháru v Banja Luce ke stažení ve formátu PDF:
http://www.timing-mojstrana.com/download.php?id=1606

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF