Kanoe.cz

Vladimír Slanina zaskočil všechny soupeře a vyhrál světový pohár ve sjezdu

Včerejšek českým singlkanoistům opravdu sedl. V sobotu 22. června  nebylo na světě lepších singlířů na divoké vodě než Čechů. Slalomář Stanislav Ježek ovládl první světový poháru v Cardiffu a Vladimír Slanina zvítězil v úvodním světovém poháru v bosenské Banja Luce. Mladý singlíř zaskočil na Vrbasu všechny soupeře, včetně mistra světa z minulého týdne Němce Normena Webera, kterého Slanina porazil o 0,20s.

Žatecký singlíř pádloval loni ještě mezi juniory a ve své poslední sezoně mezi mladými sjezdaři získal titul mistra Evropy ve sprintu, letos ale v české nominaci zůstal ve stínu Ondry Rolence, Lukáše Novosada a dalších. Včera večer však na Vrbasu Slanina razantně vystoupil do svitu lamp a postaral se jednoznačně o nejpřekvapivější výsledek včerejšího sprintu v Banja Luce.  Slaninovo vítězství je o to cennější, že bylo dosaženo v plné světové konkurenci. Až za naším borcem skončili všichni favorité včetně stříbrného medailisty z MS Francouze Alzigreho nebo bronzového Slovince z minulého týdne v Solkanu Blaže Cofa.

Češi včera v noci zaskočili konkurenci ještě jednou. Speciálně složená posádka Richard Hála - Michal Šrámek prošla do finále společně s další českou lodí Slanina - Slanina a v závěrečné jízdě zaznamenala třetí nejlepší čas a z Vrbasu tak vylovila překvapující bronz. Výborný kajakář Richard Hála tak skvěle zaskočil za háčka Lukáše Tomka a hned z toho byla velká medaile. Vítěz singlu Vladimír Slanina mladší zakleknul do lodě také se svým otcem a posádka dvou Vladimírů ve finále skončila sedmá. Deblkánoi ovládli Slovinci. Vítězi se stala dvojice Žnidaršič - Žganjar před Hočevarem s Cofem. V mužském kajaku vládl  Vrbasu další Slovinec Nejc Žnidarčič, který jasně porazil druhého Francouze Gratona. Nejlepším Čechem tentokrát byl Kamil Mrůzek, který v kaňonu u Banja Luky skončil osmý. Richard Hála ve své hlavní kategorii na nejlepší ztratil a patří mu desáté místo. Dnes pokračuje světový pohár dlouhým závodem.

Výsledky finále ve sprintu ve formátu PDF: http://www.timing-mojstrana.com/download.php?id=1606

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF