Kanoe.cz

Vladimír Slanina zaskočil všechny soupeře a vyhrál světový pohár ve sjezdu

Včerejšek českým singlkanoistům opravdu sedl. V sobotu 22. června  nebylo na světě lepších singlířů na divoké vodě než Čechů. Slalomář Stanislav Ježek ovládl první světový poháru v Cardiffu a Vladimír Slanina zvítězil v úvodním světovém poháru v bosenské Banja Luce. Mladý singlíř zaskočil na Vrbasu všechny soupeře, včetně mistra světa z minulého týdne Němce Normena Webera, kterého Slanina porazil o 0,20s.

Žatecký singlíř pádloval loni ještě mezi juniory a ve své poslední sezoně mezi mladými sjezdaři získal titul mistra Evropy ve sprintu, letos ale v české nominaci zůstal ve stínu Ondry Rolence, Lukáše Novosada a dalších. Včera večer však na Vrbasu Slanina razantně vystoupil do svitu lamp a postaral se jednoznačně o nejpřekvapivější výsledek včerejšího sprintu v Banja Luce.  Slaninovo vítězství je o to cennější, že bylo dosaženo v plné světové konkurenci. Až za naším borcem skončili všichni favorité včetně stříbrného medailisty z MS Francouze Alzigreho nebo bronzového Slovince z minulého týdne v Solkanu Blaže Cofa.

Češi včera v noci zaskočili konkurenci ještě jednou. Speciálně složená posádka Richard Hála - Michal Šrámek prošla do finále společně s další českou lodí Slanina - Slanina a v závěrečné jízdě zaznamenala třetí nejlepší čas a z Vrbasu tak vylovila překvapující bronz. Výborný kajakář Richard Hála tak skvěle zaskočil za háčka Lukáše Tomka a hned z toho byla velká medaile. Vítěz singlu Vladimír Slanina mladší zakleknul do lodě také se svým otcem a posádka dvou Vladimírů ve finále skončila sedmá. Deblkánoi ovládli Slovinci. Vítězi se stala dvojice Žnidaršič - Žganjar před Hočevarem s Cofem. V mužském kajaku vládl  Vrbasu další Slovinec Nejc Žnidarčič, který jasně porazil druhého Francouze Gratona. Nejlepším Čechem tentokrát byl Kamil Mrůzek, který v kaňonu u Banja Luky skončil osmý. Richard Hála ve své hlavní kategorii na nejlepší ztratil a patří mu desáté místo. Dnes pokračuje světový pohár dlouhým závodem.

Výsledky finále ve sprintu ve formátu PDF: http://www.timing-mojstrana.com/download.php?id=1606

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF