Kanoe.cz

Světové poháry ve sjezdu poprvé na bosenském Vrbasu

Seriál světových pohárů startuje i pro sjezdaře na divoké vodě. Týden po světovém šampionátu ve slovinském Solkanu se sjezdaři přesunou jen o pár set kilometrů na východ. Poprvé v historii se světové poháry sjezdařů přesunou na Vrbas do bosenské  Banja Luky.

Česká republika bude mít na prvním ze dvou zastávek světových pohárů v této sezoně pouze torzo týmu z nedávného mistrovství světa a Evropy. Do závodů zasáhne pouze pět sjezdařů z ČR. Sílu bude mít naše výprava v kajaku. Na startu nebude chybět stříbrný muž mistrovství Evropy v dlouhém sjezdu Kamil Mrůzek a týden po největším úspěchu kariéry bude na bronzovou medaili ze sprintového mistrovství světa navazoval Richard Hála. Mladý kajakář navíc složí síly s Michalem Šrámkem a poprvé zakleknou do společné deblkánoe, v níž Hála vystřídá Lukáše Tomka.

Řeka Vrbas se v místě sprintové tratě prořezává hlubokým kaňonem. Pro sjezdaře je tato trať novinkou, pro české vodáky však nikoliv. Konalo se zde mistrovství Evropy juniorů a U23 ve vodním slalomu (rok 2011) a také raftové mistrovství světa v roce 2009. Podobně jako před týdnem v Solkanu zvolili i pořadatelé v Banja Luce variantu nočních finálových sprintů za umělého osvětlení. Zatímco kvalifikace se pojedou přes poledne v neuvěřitelném horku a dusnu, tak finále se odstartuje až ve 20:30 v sobotu večer. Sprintová trať je velmi nevyzpytatelná. Kvůli zúžení do kaňonu voda v řece pulzuje, vytváří víry a tím neustále mění směr proudu, což je pro závodníky velmi nepříjemné. Nedělní dlouhý závod má délku zhruba  třináct minut, z toho polovina je po úplném „oleji", tedy stojaté vodě. Zbytek tratě se zařezává do kaňonu Vrbasu, v němž se vlny střídají s hladkými úseky bez peřejí. Světové poháry jsou generálkou na několik budoucích mezinárodních závodů, které Vrbas bude hostit v příštích letech. Už za rok se zde uskuteční mistrovství Evropy juniorů, o rok později juniory při evropském šampionátu vystřídají senioři a silně tři roky Vrbasu zakončí vrchol v podobě seniorského mistrovství světa v roce 2016.

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF