Kanoe.cz

Michal Šrámek s Lukášem Tomkem a Hana Peterková mají bronz z MS

Deblkanoisté Michal Šrámek - Lukáš Tomek a singlkanoistka Hana Peterková dojeli třetí na mistrovství světa ve sprintu. V hlídkách si kajakáři a deblíři pověsili na krk stříbro a singlíři doplnili českou sbírku bronzem. Kousek chyběl k medaili singlkanoistovi Ondřeji Rolencovi a kajakáři Richardu Hálovi v závodech jednotlivců, kteří svorně obsadili čtvrté místo.

Hála se dokonce o čtvrté místo dělí s dalšími dvěma závodníky, kteří dosáhli na setinu sekundy stejného času.  Naše lodě i ve sprintu dodržely medailovou kvótu z klasického závodu - dva cenné kovy v soutěži jednotlivců a tři v závodě družstev. Celkem si Češi na světovém šampionátu v La Plagne vyjeli deset medailí. Zlato tentokrát české kanoistice uniklo.

Od loňského roku se sprint na mistrovství světa jezdí podle nových pravidel, kdy nejprve závodníci absolvují dvě kvalifikační jízdy a o medailích rozhodne jediná jízda finálová. V deblkánoích se do nejlepší desítky vešly hned tři české lodě. Ve finále se nejlépe vedlo dvojici Michal Šrámek a Lukáš Tomek. Loňští mistři Evropy podlehli pouze dvěma francouzským posádkám a bronz udrželi před čtvrtými Němci o pouhé dvě desetiny. "Je to nepopsatelný pocit. Naprostá bomba," jásal v cíli Lukáš Tomek a jeho parťák dodal, "jsou to úžasné pocity, které jsme zažily už loni v Srbsku a hlavně jsme potvrdili, že to nebyla náhoda," usmíval se Michal Šrámek. V singlu žen jela jako poslední vítězka kvalifikace Radka Valíková. Ve finále si však vypila kalich hořkosti do dna. Radka eskymovala, cíl protnula hlavou dolů a z výsledkové listiny vypadla. Také v singlu žen zůstávají nejcennější dvě medaile ve Francii. Ta třetí, bronzová medaile, ale putuje do Čech zásluhou Hany Peterkové, která ke stříbru z klasiku přidala bronz. "Mám takové smíšené pocity. Na jednu stranu radost z medaile, ale na druhou i trochu nepříjemné pocit z toho co se stalo Radce," řekla v cíli bronzová Hana Peterková.

Také v dalších dvou disciplínách to vypadalo na český medailový úspěch. Jak Ondřeje Rolence v singlu, tak Richarda Hálu v kajaku dělila od medaile necelá vteřina a oba obsadili nepopulární čtvrtou příčku. Mistrem světa se v singlu stal domácí Guillaume  Alzingre a v kajaku Slovinec Nejc Žnidarčič, přičemž oba dva obhájili tituly mistrů světa z loňského šampionátu v Augsburgu. Alzingre si dnes opravdu nemohl na nic stěžovat, protože kromě triumfu v singlovém závodě jednotlivců vyhrál s Yannem Claudepierrem i debla a triumfoval také v obou závodech družstev. Alzingre je tak pravděpodobně první sjezdař v historii, který vybojoval ve sprintu čtyři tituly mistra světa na jednom šampionátu. Za Alzingrem dojeli v singlu dva Chorvati. Igor Gojič vybojoval na Isére stříbro a mistr světa z klasiku Emil Milihram se mocně radoval z bronzu. Ondřej Rolenc po loňském bronzu na MS tentokrát skončil čtvrtý. Naopak Richard Hála se od loňska vylepšil a to o dvě pozice, když v La Plagne obsadil čtvrté místo. Velmi těsný závod dokumentuje fakt, že o čtvrté místo se dělili hned tři závodníci, což je rovněž unikát tohoto MS. Dalším velmi zajímavým momentem MS je bronz britského kajakáře Bena Oakleye, který včera do nejlepší patnáctky postoupil až po diskvalifikaci původně třetího Tomáše Slováka. Náš borec v sobotu v pohodě jistil postup, jenomže v cíli mu rozhodčí naměřili o dvě deka lehčí loď než povolují pravidla a závod pro něj hořce skončil dříve než Slovák čekal.

Do desítky se v individuálním závodě vešly i další české lodě. Deblkánoe Šťastný - Rolenc a Cuc - Zdráhal obsadily sedmou respektive osmou pozici. Druhý kajakář ve finále Karel Slepica si devátým místem vylepšil své maximum na MS a desátý dojel v singlu Lukáš Novosad. V ženském kajaku si opět velmi dobře vedla naše juniorka Klára Paďourová. Klára poprvé v kariéře porazila svou velkou juniorskou sokyni Melanii Mathysovou a obsadila skvělé osmé místo, když na bronz ztratila necelé dvě sekundy. Triumf domácích v kategorii kajakářek byl dokonalý. Země galského kohouta obsadila všechny tři medailové příčky. Ani tak masivní převaha, ale v závodě družstev nestačila a titul v hlídkách domácím ukradly závodnice z Německa.

V závodě družstev se Češi radovali z medaile hned ve třech případech. Dvacetileté čekání na velkou medaili dnes ukončil singlíř Tomáš Kejklíček, který společně s Lukášem Novosadem a Ondřejem Rolencem skončil třetí. "Dobrý, no. Oslavy budou takový, že to mé rodné městečko ještě nevidělo," sliboval svým parťákům v cíli pardubický Tomáš Kejklíček. Stříbro vylovili ze zpěněné Isére kajakáři Richard Hála, Tomáš Slovák a Karel Slepica. Naše trio hodně chybovalo v druhé jízdě, naštěstí se Hála se Slovákem dokázali vrátit do ideální linie a v cíli ztratili na vítězné Slovince 0,06s. Na třetí Italy naši borci najeli pouhé tři desetiny sekundy. Čtvrtí Němci na vítěze ztratili pouhých osm desetin. Česká kajaková hlídka byla na MS vůbec jediná, která získala medaili na dlouhé trati i ve sprintu.

Poslední medaile naší výpravy přišla v poslední disciplíně. Deblkanoisté Michal Šrámek - Lukáš Tomek, Jan Zdráhal - Michal Cuc a Jan Šťastný - Ondřej Rolenc vyjeli stříbro. Po prvním kole naši borci byli až třetí jenomže do druhého kola překopali taktiku a odměnou jim byl nejrychlejší čas dne a posun na stříbrný stupínek. Vítězi se stali opět domácí.

Česká republika na mistrovství světa vybojovala celkem deset medailí z toho čtyři v individuálních závodech. Největším sběratelem kovů je Ondřej Rolenc, který si veze domů hned čtyři medaile. Hana Peterková zase jako jediná česká loď přetavila oba individuální starty v umístění na stupních vítězů. V příštím roce se koná sprintové MS ve slovinském Solkanu a ME na řece Soči ve slovinském Bovci.

Výsledky MS na stránce: http://www.laplagnecanoe2012.com/fr/?page_id=1259

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF