Kanoe.cz

Čeští kajakáři po dvanácti letech na MS prohráli, ve Francii získali stříbro

Po druhém dnu už má Česká republiku na mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě na svém kontě pět medailí. Ke dvěma cenným kovům ze včerejšího individuálního závodu přidaly naše lodě další tři zásahy do černého v dnešní soutěži družstev v klasickém sjezdu. Nejlepšího výsledku dosáhli na řece Isére kajakáři, kteří sahali už po sedmém titulu v tomto závodě v řadě. Domácí trio však bylo proti a tak se Kamil Mrůzek, Tomáš Slovák a Karel Slepica musí spokojit se stříbrem.

Ve velmi vyrovnaném závodě naši borci udrželi stříbro o jednu sekundu před třetími Němc. "Každá série jednou končí a ta naše bohužel skončila dneska. Ve francii to začalo, když jsme vyhráli v Treignacu a dnes to ve Francii skončilo. I se stříbrem ale můžeme být maximálně spokojení," smál se v cíli Kamil Mrůzek, který byl členem všech šesti mistrovských hlídek mezi lety 2000 a 2010. "Udělali jsme dnes dost chyb, které nás stály nějaký čas, ale na druhou stranu jsme uhájili stříbro jen o jednu sekundu před Němci, takže spokojenost," přidal svůj pohled Tomáš Slovák, no a Karel Slepica jen dodal: "Jsem spokojený, že jsem mohl s klukama tenhle závod jet a za stříbro jsem rád."

Dva bronzové kovy dodali naší medailové sbírce kanoisté. Singlíři i debl kanoisté dojeli třetí a obě hlídky byly v cíli také spokojené. Triu singlířů Ondřej Rolenc, Antonín Haleš a Lukáš Novosad pomohla k umístění na stupních vítězů porážka silných Němců. Na vítězné Chorvaty a druhé Francouze tentokrát Češi nestačili a i když neobhájili titul mistrů světa z roku 2010, tak se z medaile po zásluze radovali. "

Ondřej Rolenc dnes neskončil jen u bronzu v singlu, ale přidal stejně hodnotný kov i v závodě deblkanoistů. Společně s mladým Rolencem zaklekl do deblkánoe také jeho trenér z Pardubic Jan Šťastný a při svém návratu na mezinárodní scénu získal další medaili (naposledy slavil jako singlkanoista medaili v individuálním závodě i hlídce na MS 2008 v Ivrei). Na bronzovém úspěchu se podíleli také David Lisický s Lukášem Uncajtikem a Michal Cuc s Janem Zdráhalem, přičemž pro dva posledně jmenované, to byl první velký mezinárodní úspěch ve sjezdu. "Na to, že jsme začínali jako sprinteři a teď máme medaili v dlouhém závodě je to celkem zajímavý a před dvěma lety bych tomu asi nevěřil" hodnotil svůj úspěch s nadsázkou Michal Cuc. Úspěchy ostřílený David Lisický měl z medaile také radost, přesto na zkušeném borci byla vidět i stopa zklamání. "Jsme samozřejmě rádi, že jsme porazili Slováky, kteří jsou v hlídce tradičně silně, na druhou stranu mrzí ztráty pěti sekund na stříbrné Němce," pokyvoval hlavou těsně po závodě před tabulí s výsledky David Lisický. Vítězství domácích deblířů přineslo Francii už třetí titul v průběhu dnešních soutěží. Kromě Kajakářů a deblkanoistů vyhrály také kajakářky ze země galského kohouta a kromě mužského singlu byli Francouzi ve čtvrtek v La Plagne stoprocentní.

Poslední česká hlídka, která dnes zasáhla do bojů o nejhodnotnější medaile, které se ve sjezdu na divoké vodě rozdělují, byla složená z kajakářek. Trio Anna Zástěrová, Klára Paďourová a Petra Halašková zajelo to na co mělo a české ženy skončily za Francií, Německem a Švýcarskem na čtvrtém místě. Zítra, tedy v pátek 29. června, je na seniorském MS den volna, který vyplní závody masters neboli veteránů. O víkendu přijdou na řadu soutěže ve sprintu.

Výsledky na oficiálních stránkách MS

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF