Kanoe.cz

Češi v úvodní den mistrovství světa vybojovali v singlech dvě medaile.

Ondřej Rolenc a Hana Peterková, to jsou jména nových českých medailistů z mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. V mužském singlu si Ondřej Rolenc dojel pro bronz a mezi ženami skončila Peterková druhá. Zatímco v kategorii děvčat dělily závodnice desítky vteřin, mezi muži o medaili rozhodly zlomky vteřiny. Rolenc uhájil bronz před domácím Alzingrem o pouhých osm desetin sekundy.

Na cenný kov útočil také Kamil Mrůzek, který v kajaku startoval jako předposlední. Po dojezdu do cíle náročného, šestikilometrového sjezdu na řece Isére byl třetí. Bohužel poslední muž startovního pole, Slovinec Žnidarčič, se před Kamila vmáčkl na třetí místo a Mrůzek tak skončil čtvrtý. Do elitní osmičky se vešel i šestý kajakář Tomáš Slovák a osmá deblová posádka Lukáš Uncajtik - David Lisický. Jedinou kategorií, v níž české barvy neprorazily mezi nejlepší desítku je kajak žen. Juniorka Klára Paďourová si přesto vedla velmi dobře a obsadila konečnou dvanáctou pozici.

Už první kategorie nového mistrovství světa ve francouzském La Plagne přinesla české kanoistice radost. Singlkanoista Ondřej Rolenc navázal na loňský bronz ze sprintového MS v Německu a poprvé v kariéře prorazil mezi nejlepší trojku na světovém šampionátu i v klasickém sjezdu. V cíli uhájil bronz o necelou vteřinu a byl samozřejmě hodně spokojený. "Jízda se mi maximálně povedla. Byl jsem dost nervózní, ale jel jsem dobře a klaplo to," radoval se Rolenc. Světový titul obhájil Chorvat Milihram, který na velké akci v dlouhém sjezdu neprohrál od roku 2006. Stříbro vybojoval domácí Yann Claudepierre, který odpoledne přidal po fantastickém výkonu zlato na deblu společně s bramborovým singlířem Alzingrem. Druhý Čech v cíli Antonín Haleš obsadil jedenácté místo. Tomáš Kejklíček dojel patnáctý.

Druhá kategorie, znamenala pro Česko druhou medaili. Postarala se o ní singlkanoistka Hana Peterková, která nestačila pouze na domácí Julii Paolettiovou a vybojovala stříbro. Bronz brala Radka Felingerová - Češka startující v barvách Velké Británie. V kategorii singlkanoistek je vidět růst úrovně závod od závodu. Na mimořádně exponované trati dojelo, i přes značné problémy u několika singlířek, všech pět startujících do cíle, což je velký úspěch. Jediná kanoistka, která závod nedokončila byla Knaďanka, která startovala pouze kvůli naplnění kvót ICF aby závod mohl být oficiální kategorií MS.

V mužském kajaku byl k vidění obrovský souboj o zlato, který o 0,73s vyzněl ve prospěch Němce Tobiase Bonga na úkor domácího Pete Rémiho. Kamil Mrůzek statečně bojoval o další velkou medaili. Tentokrát to však na cenný kov nevyšlo. Mrůzek ztratil na třetího Slovince Žnidarčiče necelé tři vteřiny a obsadil čtvrté místo. "Čtvrté místo je to nejhorší ze všech. Na druhou stranu závod mi vyšel. Neudělal jsem žádnou větší chybu a pro úspěch jsem udělal maximum," smutnil v cíli Mrůzek. Šestým kajakářem světa na dlouhé trati se dnes stal Tomáš Slovák. "Hodně jsem se na dlouhý sjezd připravoval a chtěl jsem být do pátého místa. Nakonec jsem šestý, ale při pohledu do výsledků, jsem klidně mohl skončit i osmý, takže nakonec za šesté místo jsem spokojený," glosoval svůj výsledek Slovák. Karel Slepica obsadil třinácté místo a Richard Hála pozici 29. Pro zítřejší závod hlídek mají Češi velmi dobrou startovní pozici. Naši kajakáři na MS v dlouhém sjezdu v hlídce neprohráli od roku 2000, zítra to však především v boji s Francouzi a Němci budou mít Mrůzek, Slovák a Slepica hodně těžké.

Po polední pauze pokračoval první den MS závodem kajakářek a deblířů. Skvělý vstup německé reprezentace do šampionátu podtrhla druhým titulem dne kajakářka Manuela Stoberlová, která porazila domácí Sixtine Malaterreovou o necelé dvě sekundy. Stoberlová navázala na titul reprezentační kolegyně Alke Overbeckové z roku 2010 ze španělského Sortu. Ani Overbecková však na stupních vítězů v La Plagne nechyběla, po titulu ze Sortu tentokrát skončila třetí. České kajakářky se do elitní desítky nevešly. Juniorka Klára Paďourová je nejlepší Češkou, když obsadila s odstupem půl minuty na vítězku dvanácté místo. O jednu pozici za Paďourovou najdeme druhou Češku Annu Zástěrovou. Petra Halašková dokončila závod jako sedmnáctá.

Poslední kategorie - debl mužů - se změnila v exhibici, když vítězná domácí dvojice singlkanoistů Claudepierre - Alzingre nadělila druhým v cíli téměř půl minuty. Z českých lodí se nejvýše umístila posádka David Lisický a Lukáš Uncajtik, která dojela na osmém místě. "Na medaili jsme ztratili osm vteřin, což je hodně málo a když započteme všechny chyby, které jsme udělali, tak medaile dneska byla hodně blízko. Škoda, ale s výsledkem a hlavně odstupem můžeme být spokojení," prohlásil v cíli háček Lukáš Uncajtik. Velmi dobrý výkon předvedla i dvojice Michal Cuc a Jan Zdráhal, která dojela jedenáctá se ztrátou sedmi sekund na Lisického s Uncajtikem. Třetí česká loď na startu Michal Šrámek a Lukáš Tomek skončila třináctá. Zítra MS pokračuje závodem družstev na dlouhé trati. O víkendu se pojedou sprinty.

Výsledky na oficiálních stránkách MS

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF