Kanoe.cz

Mrůzek a Valíková stříbrní na MS ve sprintu

Na kanále v německém Augsburgu se dnes děly velké věci. Český kajakář Kamil Mrůzek skončil ve sprintu v konkurenci sedmapadesáti sjezdařů druhý a získal už jedenáctou medaili na mistrovství světa, přitom doposud sbíral individuální medaile na mezinárodních akcích pouze v klasickém sjezdu.

„Jsem úplně v šoku, něco takového jsem tedy opravdu nečekal. Dnešní sprintové stříbro bych přirovnal ke zlatu z dlouhého závodu na mistrovství světa v Karlových Varech 2006,“ radoval se po závodě třiatřicetiletý kajakář. Kamil zajel skvělou finálovou jízdu, v níž se vyhnul chybě a pochvaloval si výjimečnou atmosféru kolem olympijského kanálu v Augsburgu. „Nikdy jsem něco takového nezažil. My sjezdaři, jsme zvyklí závodit v přírodě a takový kotel, který tady diváci vytvořili, to byl neopakovatelný zážitek.“ Kromě Mrůzka do finálové patnáctky postoupil i Tomáš Slovák a Richard Hála, kteří zajeli rovněž skvěle. Tomáš Slovák ve finále chyboval, i tak skončil pátý a po čtyřech bronzech z posledních čtyř světových šampionátů připojil další hodnotný výsledek. Při své premiéře mezi seniory vybojoval fantastické šesté místo Richard Hála. Čtvrtý český kajakář Karel Slepica je sedmnáctý, finále mu uniklo o dvě desetiny sekundy. Mistrem světa je Slovinský favorit Nejc Žnidarčič. Na třetím místě skončili se stejným časem dva francouzští kajakáři Pete Remi a Paul Graton.

Při prvním historickém startu singlkanoistek na Mistrovství světa si pro stříbro dojela Radka Valíková. Od zlaté Australanky Lawrencové ji dělilo devět setin sekundy. Dvojnásobná šampiónka z nedávného evropského mistrovství Hana Peterková nezvládla kvalifikaci a do finále nepostoupila. V závodě deblkanoistů do desetičlenného finále prošly dvě posádky.  Lepší dvojice Michal Šrámek – Lukáš Tomek skončila osmá, Jan Zdráhal s Michalem Cucem dojeli desátí. První titul na Mistrovství světa získala domácí výprava zásluhou deblkánoe Johannes Baumann, Lars Walter. Třetí česká loď Daniel Suchánek s Janem Jílkem je třináctá a čtrnáctá skončil Jan Říha s Markem Šálkem.

Zítra Mistrovství světa ve sjezdovém sprintu končí závodem hlídek, v němž obhajujeme kajakové zlato a deblové stříbro z loňského MS ve Španělsku.

Výsledky dnešních závodů na: http://kanu-wildwasser.de/images/stories/pdf/ergebnisse2011/Results%20K1M-C1W-C2M.pdf

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF