Kanoe.cz

Mrůzek a Valíková stříbrní na MS ve sprintu

Na kanále v německém Augsburgu se dnes děly velké věci. Český kajakář Kamil Mrůzek skončil ve sprintu v konkurenci sedmapadesáti sjezdařů druhý a získal už jedenáctou medaili na mistrovství světa, přitom doposud sbíral individuální medaile na mezinárodních akcích pouze v klasickém sjezdu.

„Jsem úplně v šoku, něco takového jsem tedy opravdu nečekal. Dnešní sprintové stříbro bych přirovnal ke zlatu z dlouhého závodu na mistrovství světa v Karlových Varech 2006,“ radoval se po závodě třiatřicetiletý kajakář. Kamil zajel skvělou finálovou jízdu, v níž se vyhnul chybě a pochvaloval si výjimečnou atmosféru kolem olympijského kanálu v Augsburgu. „Nikdy jsem něco takového nezažil. My sjezdaři, jsme zvyklí závodit v přírodě a takový kotel, který tady diváci vytvořili, to byl neopakovatelný zážitek.“ Kromě Mrůzka do finálové patnáctky postoupil i Tomáš Slovák a Richard Hála, kteří zajeli rovněž skvěle. Tomáš Slovák ve finále chyboval, i tak skončil pátý a po čtyřech bronzech z posledních čtyř světových šampionátů připojil další hodnotný výsledek. Při své premiéře mezi seniory vybojoval fantastické šesté místo Richard Hála. Čtvrtý český kajakář Karel Slepica je sedmnáctý, finále mu uniklo o dvě desetiny sekundy. Mistrem světa je Slovinský favorit Nejc Žnidarčič. Na třetím místě skončili se stejným časem dva francouzští kajakáři Pete Remi a Paul Graton.

Při prvním historickém startu singlkanoistek na Mistrovství světa si pro stříbro dojela Radka Valíková. Od zlaté Australanky Lawrencové ji dělilo devět setin sekundy. Dvojnásobná šampiónka z nedávného evropského mistrovství Hana Peterková nezvládla kvalifikaci a do finále nepostoupila. V závodě deblkanoistů do desetičlenného finále prošly dvě posádky.  Lepší dvojice Michal Šrámek – Lukáš Tomek skončila osmá, Jan Zdráhal s Michalem Cucem dojeli desátí. První titul na Mistrovství světa získala domácí výprava zásluhou deblkánoe Johannes Baumann, Lars Walter. Třetí česká loď Daniel Suchánek s Janem Jílkem je třináctá a čtrnáctá skončil Jan Říha s Markem Šálkem.

Zítra Mistrovství světa ve sjezdovém sprintu končí závodem hlídek, v němž obhajujeme kajakové zlato a deblové stříbro z loňského MS ve Španělsku.

Výsledky dnešních závodů na: http://kanu-wildwasser.de/images/stories/pdf/ergebnisse2011/Results%20K1M-C1W-C2M.pdf

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF