Kanoe.cz

Ondřej Rolenc je třetí nejlepší na světě

Na Mistrovství světa ve sjezdovém sprintu na divoké vodě získali Češi v úvodní den soutěží první cenný kov. Postaral se o něj singlkanoista Ondřej Rolenc. Dvacetiletý český singlíř dojel ve velice vyrovnaném závodě na umělé dráze v německém Augsburgu třetí a vyjel si vůbec první medaili z velké mezinárodní, seniorské akce.

Rolenc už v dopolední kvalifikaci skončil čtvrtý a ukázal, že patří do světové špičky. Ve finále, které se jelo na pouhé jedno kolo, zajel téměř bez chyby a polepšil si na bronzový stupínek. „Ve finále jsem zajel vůbec nejlepší jízdu co jsem tu předvedl. Před závodem jsem si věřil a jsem rád, že to vyšlo. Je to rozhodně nejlepší výsledek mojí kariéry,“ řekl těsně po závodě Rolenc. Mistrem světa je Francouz Alzingre, stříbro bere jeho reprezentační kolega Claudepierre. Do finále singlu postoupil z posledního dvanáctého místa ještě Antonín Haleš, který stejné umístění zopakoval i ve finále. Tomáš Kejklíček zůstal před branami finále, když dojel třináctý.  Karel Rašner skončil sedmnáctý.

V kategorii kajakářek mělo Česko ve finále rovněž dvojnásobnou účast. Z jedenáctého místa po kvalifikaci se na konečnou desátou pozici posunula Anna Zástěrová. Petra Slováková uzavřela dvanáctičlenné finále a po tříleté pauze může být s výsledkem spokojená. Stejně jako v singlu i v ženském kajaku zbylo na Česko nepopulární, první nepostupové místo, když třinácté místo si z MS odváží juniorka Klára Paďourová. Stejně jako v singlu i v kajaku žen vyhrála reprezentantka Francie. Zlato o necelé čtyři desetiny získala Laetitia Parageová. Stříbro z olympijského kanálu v Augsburgu vylovila vítězka kvalifikace Sixtine Mallaterová, další reprezentantka ze země galského kohouta. Bronz má domácí Sabine Füsserová.  Devatenáctá skončila čtvrtá Češka v závodě Petra Halašková.

Výsledky obou závodů na webu: http://kanu-wildwasser.de/images/stories/pdf/ergebnisse2011/Results%20K1W-C1W.pdf

1.SP Liptovský Mikuláš

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF