Kanoe.cz

Sjezdová reprezentace zahajuje přípravu ve Španělsku

Česká reprezentace ve sjezdu zahájila ostrou přípravu na letošní sezónu. V pátek 4. února odjela první skupina na soustředění do osvědčeného letoviska Empuria Brava ve Španělsku. Prvních devět sportovců stráví v Emrurii celkem čtyři týdny, v polovině února pak výpravu posílí dalších 14 kanoistů.

Letošní sezóna je oproti těm minulým hodně odlišná a možná bude také historickým mezníkem, který navždy změní sjezd na divoké vodě. Jak je to možné? Poprvé se totiž v jeden rok budou konat hned dvě významné akce. V květnu se nejlepší sjezdaři sejdou v Srbsku při tradičním Mistrovství Evropy (sprint i klasický sjezd) a měsíc později pak přijde novinka v podobě Mistrovství světa ve sprintu. První čistě sprintový přebor světa se pojede na legendární trati Eiskanal v Augsburgu. Co toto rozdělení sprintu a dlouhého závodu sjezdu přinese? Povede to ke vzniku další disciplíny, v níž se budou prosazovat i rychlostní kanoisté a slalomáři a přiblíží to sjezd zařazení do programu OH? Ano, tato sezóna přinese spoustu změn a uvidíme jak si s novinkami poradí  naši borci. Každopádně Češi nechtějí hrát ani v nových podmínkách druhé housle a proto zamířili na začátku února do teplých krajin, aby spolykali první stovky kilometrů, ještě než v Česku vystoupí teplota na přijatelnější hodnoty.

Čeští sjezdaři si pobyt v Empuria Brava zamilovali. Katalánský přístav na břehu Středozemního moře je totiž pro trénink ideální lokalitou. Přístavní město slouží jako kotviště jacht a letní sídlo evropské smetánky, zároveň však nabízí nejlepší myslitelné podmínky pro zimní soustředění. Městečkem, které vyrostlo na zelené louce v 70. letech minulého století, se klikatí přes deset kilometrů vodních kanálů. K tomu připočtěme slušné vybavené fitness centrum, dobré podmínky pro cyklistiku, běh a in-line brusle a je jasno, co Čechy do Španělska už pět let každou zimu znovu láká.
 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF