Kanoe.cz

MS ve sjezdu - dvě zlata ze sprintu družstev

Dva dny čekání na závody MS nerozhodily naše sjezdaře. V dnešním dopoledni získali Češi ve sprintových hlídkách dva tituly mistrů světa. Nejprve si zlato z řeky Noguera Pallaresa vylovilo družstvo deblkanoistů a chvíli po nich se ze zlata radovali i kajakáři.
Velké problémy, které ve Španělsku způsobila velká voda, jsou pryč. Organizátoři včera rozhodli o přesunutí závodů na jednodušší trať. Ačkoliv voda v řece přes noc opadla na přijatelnou mez, závodilo se dnes na novém místě. Dva dny čekání byly pro závodníky dost psychicky náročné. První den neplánovaného volna český tým trénoval na jezeře v horách. Druhý nezávodní den se už sjezdaři vypravili na řeku a dnes se už konečně začalo znovu závodit.

 V úvodním kole se naši deblíři usadili na nadějném druhém místě a kajakáři v těsném závodě drželi třetí místo. Druhé kolo se na MS jelo v obráceném pořadí a obě české hlídky, které držely pódiové umístění se dokázali zlepšit a dosáhnout na úplný vrchol. Po loňském evropském titulu pro deblkanoisty, dnes přišlo historické vítězství, o které se zasloužily lodě Marek Šálek - Jan Říha, David Lisický - Lukáš Uncajtik a Roman Mornštejn s Petrem Veselým. Za naší šesticí dojeli druzí Slováci a třetí Francouzi.

 Historické je i prvenství sprintového týmu kajakářů ve složení Karel Slepica, Tomáš Slovák a Kamil Mrůzek. Soutěž, která se jede na MS teprve podruhé, přinesla našim první medailový úspěch a hned ten nejzářivější. Češi v dramatickém závodě předjeli o 0,22 s druhé Italy a o 0,26 s třetí Slovince. Kamil Mrůzek si dnešním triumfem ve sprintu družstev připsal už sedmý titul mistra světa a odpoledne může přidat spolu s Tomášem Slovákem a Alešem Mrůzkem ještě jedno zlato v dlouhém závodě družstev.

Ve zbylých dvou kategoriích Češi na medaile nedosáhli. Singlíři Ondřej Rolenc, Lukáš Novosad a Tomáš Kejklíček dojeli za vítězným týmem Francie čtvrtí. Tým kajakářek Lenka Lagnerová, Klára Paďourová a Anna Zástěrová skončil na místě pátém. Mistryněmi světa jsou Francouzsky.

 Od 15. hodiny je neoficiální MS veteránů a v 16:15 dnešní nahuštěný program pokračuje soutěží v dlouhých družstvech.
Výsledky sprintových družstev: http://www.sort2010.org/wp-content/uploads/2010/02/Sprint-Teams.pdf

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF