Kanoe.cz

Kamil Mrůzek a Marek Rygel dojeli šestí na MS v dlouhém sjezdu

První den na Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě přinesl Čechům pět umístění v nejlepší desítce. Dnes se jel na hodně náročné řece Noguera Pallaresa ve španělských Pyrenejích dlouhý sjezd (7km) v kategoriích singlkanoistů a kajakářů. Mezi singlíři dojel nejlépe z našich závodníků šestý Marek Rygel.
Jeho kolega Ondřej Rolenc skončil devátý. Na dvanáctém místě v dnešním klasickémn sjezdu dopádloval zkušený Lukáš Novosad. Potřetí v řadě se mistrem světa v této kategorii stal Chorvat Emil Milihram, který odsunul na stříbrnou pozici kolegu z reprezentace Tomislava Lepana. Bronz dnes ve Španělsku vybojoval aktuální vítež Světového poháru Slovinec Jošt Zakrajšek.
V nejobsazenější kategorii kajakářů se vlezlo české trio do elitní osmičky. Nejlepším Čechem je Kamil Mrůzek. Mistr světa z roku 2006 tentokrát skončil v divokých Pyrenejích šestý. Na sedmém místě figuruje další stálice Aleš Marek a osmý skončil vítěz domácí kvalifikace Tomáš Slovák. Výborný výsledek zaznamenal dvanáctým místem při své premiéře na mezinárodní scéně Václav Lagner. Mistrem světa se v kajaku stal loňský mistr Evropy Lois Vynisale. Druhý je Němec Achim Overbeck a třetí Slovinec Nejc Žnidarčič. Uznání zaslouží i dvě české singlkanoistky, které se jako jediné spustili do peřejí a stali prvními ženami ve výsledcích MS v kategorii C1 ženy. Lépe z naší dvojice se vedlo Radce Valíkové, která na trati předjela Terezu Lernerovou. Obě si všsak dokázaly s divokou Noguerou Pallaresou poradit a získaly zasloužený respekt.

Čestí kajakáři budou podle výsledků díky své vyrovnanosti ve čtvrtek útočit na zisk šestého titulu mistrů světa v závodě tříčlenných hlídek v řadě. Šanci na medaili v družstvech určitě mají i singlíři. Zítra MS ve španělském Sortu pokračuje dlouhým závodem kajakářek a deblkanoistů. Ve čtvrtek se pojedou závody dlouhých tříčlenných hlídek a to všech čtyřech lodních kategoriích.

Výsledky: 
K1 muži dlouhý sjezd
C1 muži dlouhý sjezd
C1 ženy dlouhý sjezd
Fotky českých závodníků od Dalibora Slováka na facebooku ČSK

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF