Kanoe.cz

Petra Slováková bronzová na finále SP v Loferu

Značně oslabený český reprezentační výběr si přiváží z rakouského Loferu jednu bronzovou medaili. Ve finále Světového poháru si na řece Saalach pro bronz ve sprintu dojela kajakářka Petra Slováková.  
Specialistka na krátké tratě se díky tomu také umístila pátá v konečném pořadí SP pro letošní rok a stala se naší nejlepší sportovkyní. Dařilo se i singlkánoistovi Markovi Rygelovi, který sice opět na pódiové umístění nedosáhl, ale šestá příčka v celkovém hodnocení SP je velice solidním výsledkem.
 
             Sjezdaře na divoké vodě letos v Loferu přivítalo příjemné slunečné počasí a velice nízká hladina řeky Saalach. Nízký průtok v kamenitém korytě s řadou průskoků znamená zvýšené nároky na technickou vybavenost jezdců. Sprint na krásné slalomové trati patří k tomu nejlepšímu pro závodníky i diváky. Jediná česká medaile z finále SP má bronzový lesk a přičinila se o ni Petra Slováková. V sobotním sprintu se po týdnu ze zlata těší opět mladá Britka Jessica Oughton. K prvenství ji vyneslo obrovské zlepšení a jasně nejrychlejší druhé kolo. Výrazně rychleji zajela i naše Petra Slováková a z osmé pozice se druhou nejrychlejší jízdou dne posunula až k bronzu. Stříbro vybojovala mistryně světa Nathalie Gastineau z Francie. Druhá Češka Anna Zástěrová skončila devátá. V singlkánoi znovu prokázal svou výjimečnost italský nestor Vladi Panato a jasně vyhrál. Marek Rygel obsadil solidní sedmé místo. V deblech se prosadila také zkušenost a to v podobě nestárnoucí slovenské posádky Vala – Slučík. Nad síly obou borců byla pouze francouzská loď T. Peltriaux – T. Heitz. Čeští junioři Petr Baroň Radomír Fusek dojeli osmý. Mezi kajakáři se z premiérového vítězství mezi seniory radoval Belgičan Maxime Richard, který se ke zlatu propádloval suverénně nejrychlejší druhou jízdou. Z Čechů byl při neúčasti A týmu nejlepší Václav Lagner na 22. pozici.
 
            Neděle je ve sjezdovém programu zasvěcena dlouhému sjezdu a v Loferu tentokrát klasický závod také rozhodl o držitelích křišťálových pohárů pro celkové vítěze. V mužském kajaku vyhrál klasický závod Ital Maxilian Benassi, který tak završil své letošní vítězné tažení, v němž triumfoval na Mistrovství světa i v celkovém hodnocení SP. Velice podobně si počínala i Francouzska Nathalie Gastineau. Nedělní vítězka dlouhého závodu si po zlatě ze sprintové MS, stejně jako Benassi, mohla připojit do výčtu svých úspěchů i triumf v konečném hodnocení SP za rok 2008. V mužské singlkánoi vyhrál klasik a díky tomu i celý seriál SP další Francouz Guillaume Alzingre, a aby se to nepletlo, tak francouzská hymna zahrála i v deblech, kde rozdílem třídy triumfovala posádka Thomas Peltriaux – Théodore Heitz. Naši sjezdaři v klasiku přidali dvě pátá místa díky Petře Slovákové v kajaku žen a Markovi Ryglovi v singlkánoi.
 
Výsledky ve formátu PDF:
Sprint – K1 muži, K1 ženy, C1 muži, C2 muži
Dlouhý sjezd – K1 muži, K1 ženy, C1 muži, C2 muži
Celkové pořadí SP 2008

ČEZ PRAGUE RSX

Instagram #czechcanoe

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF