Kajakáři popáte za sebou nejlepší na světě

Druhý den Mistrovství světa ve sjezdu přinesl české výpravě tři medaile. Z triumfu se raduje trio kajakářů Kamil Mrůzek, Aleš Marek a Tomáš Slovák, kteří v nesmírně těžkém a těsném souboji vybojovali vítězství před týmem Německa.
Kajakáři zůstali v této disciplíně na MS neporaženi od roku 2000, kdy poprvé vyhráli ve francouzském Treignacu. Stříbro dnes po výborném výkonu patří družstvu singlkánoistů. Marek Rygel, Lukáš Uncajtik a Ondřej Rolenc berou stejně jako před dvěma lety v Karlových Varech druhý nejcennější kov. Titul si vypádlovali na singlu Němci a bronz patří Francii. Třetí medaili a také třetí místo získali kajakářky. V nejtěsnějším závodě dne vyhrálo družstvo Francie o pouhou jednu desetinu sekundy před Německem. Za vítězkami dokončily s větším odstupem naše ženy ve složení: Kateřina Vacíková, Petra Slováková a Anna Zástěrová. Jedinou kategorií, v níž české lodě nedosáhli na medaili je deblkánoe. David Lisický s Janem Nesetem, Roman Mornštejn s Petrem Veselým a juniorská posádka Petr Baroň – Radomír Fusek jeli na hranici možností mladé dvojice a v cíli obsadili pátou příčku. Vítězi a novými mistry světa jsou borci z Francie, kteří předčili šestici Německa. Bronz v deblech berou Slováci.

Výsledky klasických sjezdových hlídek ve formátu PDF: K1 ženy, C1 muži, K1 muži, C2 muži