Kanoe.cz

Nominace na juniorské Mistrovství Evropy byla schválena

Předsednictvo ČSK schválilo reprezentační družstvo pro MEJ v italské Valtellině.

Minulý víkend se na Svratce pod vírskou přehradou konaly dva závody českého poháru žáků, které se rovněž započítávaly do nominace pro juniorské Mistrovství Evropy ve sjezdu. Poslední sprinty notně zamíchaly pořadím v některých kategoriích a to takovým způsobem, že se muselo počkat na schválení reprezentačního družstva nejvyšším orgánem ČSK. Nyní, kdy juniorské družstvo už trénuje v dějišti červencového MEJ je jasné, že největší problémy letos máme v kategorii děvčat. Řada úspěšných závodnic z juniorské kategorie vyrostla a vznikla díra, která se jen obtížně zaceluje. Po dlouhé době to dokonce vypadá, že neobsadíme všechny čtyři místa v kategorii, v níž jsme ještě před pár lety neměli vůbec konkurenci. Naopak velice slibně vypadají deblkánoe. Z počátku roku se vedení juniorské reprezentace shodlo na tom, že do Itálie vyrazí pouze trio lodí, ovšem výsledky a přístupem si o reprezentační dres řekla i čtvrtá loď v pořadí.
            Mistrovství Evropy se jede na řece Adda v severní Itálii uprostřed Alp nedaleko lyžařského střediska Bormio. Česká reprezentace obhajuje pozici nejúspěšnější země posledních let. Mnoho pravidelných medailistů z posledních let tým opustilo a navázat na veleúspěšnou šňůru bude nesmírně náročné. Největší naděje na medailová umístění vkládáme do mladíků, kteří oblečou i seniorský dres na blížícím se MS. V první řadě musíme vzpomenout singlkánoistu Ondřeje Rolence, který letos neuvěřitelně výkonnostně vyrostl. Útok na čelo pelotonu mezi deblkánoisty chystají hned dvě posádky: klatovská Václav Bříza – Zdeněk Kubát a Valašskomeziříčská Petr Baroň – Radomír Fusek. V kajaku žen bude titul mistryně světa ze sprintu obhajovat Ivana Hrabalová. Jedničkou české ženské sestavy však na Addě bude Radka Valíková, která má už také několikaleté reprezentační zkušenosti. V mužském kajaku bude útok na přední příčky pro náš tým asi nejsložitější. Nejzkušenější ze čtveřice kajakářů je Martin Kádrle, který si vloni přivezl ze Spojených státu dva tituly mistra světa ze závodů družstev.
 
            Juniorské Mistrovství Evropy se v údolí Valtelliny koná v první červencový víkend. Více informací o tratích, programu závodů, ubytování atd. naleznete na stránkách pořadatele: http://www.valtellinariver.it/en/european2008

 
  tabulka s nominovanými na MEJ ve sjezdu na divoké vodě

1.SP Liptovský Mikuláš

info LM
Online výsledky
přenos na webu
ČT Sport živě
(finále s komentářem)

Záznam 1. SP
ČT Sport
po 25.6. 14:30

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF