Kanoe.cz

Juniorští kajakáři navázali na seniory a vyhráli Mistrovství světa ve sjezdu

(Přidána fotogalerie) Další zpráva z Mistrovství světa juniorů ve sjezdu konajícího se v Severní a Jížní Karolíně.
Po včerejším individuálním závodě v klasickém sjezdu se dnes jely na stejné trati hlídky. Obrovský úspěch se povedl českým kajakářům, kteří dokázali porazit všechny soupeře a po čtyřech letech znovu získali světový titul. Trio složené z Matěje Kropáčka, Jaroslava Nedvěda a Martina Kádrleho přitom papírově rozhodně nepatřilo k nějakým favoritům na titul. Podle propočtů včerejšího závodu se spíše dalo čekat, že nebudou mít na víc než stříbro. Mladí kajakáři však bezezbytku prodali dlouhodobou přípravu, v níž se právě hodně dbá na sjetí družstva. Bronzovou medaili získal i tým žen s Annou Zástěrovou, Ivanou Hrabalovou a Lindou Vránovou. Pro naši výpravu je smutné, že na trati jsme vybojovali ještě jeden titul, ale díky pravidlům jsme o něj přišli. Mezi singlkánoisty totiž naši borci Marek Rygel, Michal Kučera a Ondřej Rolenc jednoznačně zvítězili, ale jejich výkon není započítán do oficiálních výsledků. Aby mohl být závod na Mistrovství světa uznán, musí být na startu alespoň šest zemí a to v případě kánoí nebylo.
 
Průběh závodu kajakářů byl velmi vyrovnaný. Naše trojice startovala jako předposlední a největší soupeř, tým Německa, jel až po nich a tudíž měl lepší výchozí pozici. Soutěž byla od začátku nesmírně vyrovnaná a bylo jasné, že nějaké součty z individuálního závodu dnes platit nebudou. Po celou dobu naši jeli rovinu s Němci. V závěru se však našemu týmu skvěle vyplatila změna stopy oproti včerejšímu závodu. Češi zvolili jinou trasu mezi četnými rameny a tím získali minimální náskok, který se však ukázal rozhodujícím. Na druhém místě dojeli s odstupem tří vteřin favorizovaní Němci.  Jako třetí dokončili už se značnou ztrátou Švýcaři.  Matěj Kropáček s Jaroslavem Nedvědem se po bronzu na Mistrovství světa v italské Mezzaně 2005 a zisku loňského evropského zlata v bosenském Bihači dočkali největšího úspěchu. Úplným nováčkem v letošním výběru, který se hned podílel na zlatém úspěchu je Martin Kádrle z Trutnova. Junioři se ziskem zlata přidali k seniorským kolegům, kteří drží neporanitelnost ve vrcholné týmové soutěži od roku 2002 a navázali i na poslední juniorské mistry světa v týmovém kajaku. Těmi se stala v roce 2003 v Rakouském Zilleru trojice Martin Kobliha, Adam Fuchsík a Šimon Pelikán.
 
Mezi ženami byla dnes na Saluda River nejrychlejší Velká Británie. Britky potvrdily obrovský výkonnostní posun a jasně zvítězily s patnáctisekundovým náskokem před kajakářkami Německa. Na naše děvčata zbyl „jen“ bronz, když na stříbrné Německo ztratily necelé tři sekundy. Jasný průběh měl závod singlkánoistů, který byl bohužel neoficiální. Rygel s Kučerou a Rolencem deklasovali soupeře rozdílem třídy, přesto jim to nebylo nic platné a medaile nezískali.
 
Zítra pokračuje program Mistrovství světa dalším závodem družstev. Tentokrát se utkají týmy v závodě sprintovém na umělé slalomové dráze v Charlotte v Severní Karolíně, kam se dnes odpoledne všechny týmy přesunují ze Saluda River v Jižní Karolíně.
 
Výsledky závodu družstev (3 x K1 muži), (3 x K1 ženy), (3 x C1 muži)

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF