Kanoe.cz

Juniorští kajakáři navázali na seniory a vyhráli Mistrovství světa ve sjezdu

(Přidána fotogalerie) Další zpráva z Mistrovství světa juniorů ve sjezdu konajícího se v Severní a Jížní Karolíně.
Po včerejším individuálním závodě v klasickém sjezdu se dnes jely na stejné trati hlídky. Obrovský úspěch se povedl českým kajakářům, kteří dokázali porazit všechny soupeře a po čtyřech letech znovu získali světový titul. Trio složené z Matěje Kropáčka, Jaroslava Nedvěda a Martina Kádrleho přitom papírově rozhodně nepatřilo k nějakým favoritům na titul. Podle propočtů včerejšího závodu se spíše dalo čekat, že nebudou mít na víc než stříbro. Mladí kajakáři však bezezbytku prodali dlouhodobou přípravu, v níž se právě hodně dbá na sjetí družstva. Bronzovou medaili získal i tým žen s Annou Zástěrovou, Ivanou Hrabalovou a Lindou Vránovou. Pro naši výpravu je smutné, že na trati jsme vybojovali ještě jeden titul, ale díky pravidlům jsme o něj přišli. Mezi singlkánoisty totiž naši borci Marek Rygel, Michal Kučera a Ondřej Rolenc jednoznačně zvítězili, ale jejich výkon není započítán do oficiálních výsledků. Aby mohl být závod na Mistrovství světa uznán, musí být na startu alespoň šest zemí a to v případě kánoí nebylo.
 
Průběh závodu kajakářů byl velmi vyrovnaný. Naše trojice startovala jako předposlední a největší soupeř, tým Německa, jel až po nich a tudíž měl lepší výchozí pozici. Soutěž byla od začátku nesmírně vyrovnaná a bylo jasné, že nějaké součty z individuálního závodu dnes platit nebudou. Po celou dobu naši jeli rovinu s Němci. V závěru se však našemu týmu skvěle vyplatila změna stopy oproti včerejšímu závodu. Češi zvolili jinou trasu mezi četnými rameny a tím získali minimální náskok, který se však ukázal rozhodujícím. Na druhém místě dojeli s odstupem tří vteřin favorizovaní Němci.  Jako třetí dokončili už se značnou ztrátou Švýcaři.  Matěj Kropáček s Jaroslavem Nedvědem se po bronzu na Mistrovství světa v italské Mezzaně 2005 a zisku loňského evropského zlata v bosenském Bihači dočkali největšího úspěchu. Úplným nováčkem v letošním výběru, který se hned podílel na zlatém úspěchu je Martin Kádrle z Trutnova. Junioři se ziskem zlata přidali k seniorským kolegům, kteří drží neporanitelnost ve vrcholné týmové soutěži od roku 2002 a navázali i na poslední juniorské mistry světa v týmovém kajaku. Těmi se stala v roce 2003 v Rakouském Zilleru trojice Martin Kobliha, Adam Fuchsík a Šimon Pelikán.
 
Mezi ženami byla dnes na Saluda River nejrychlejší Velká Británie. Britky potvrdily obrovský výkonnostní posun a jasně zvítězily s patnáctisekundovým náskokem před kajakářkami Německa. Na naše děvčata zbyl „jen“ bronz, když na stříbrné Německo ztratily necelé tři sekundy. Jasný průběh měl závod singlkánoistů, který byl bohužel neoficiální. Rygel s Kučerou a Rolencem deklasovali soupeře rozdílem třídy, přesto jim to nebylo nic platné a medaile nezískali.
 
Zítra pokračuje program Mistrovství světa dalším závodem družstev. Tentokrát se utkají týmy v závodě sprintovém na umělé slalomové dráze v Charlotte v Severní Karolíně, kam se dnes odpoledne všechny týmy přesunují ze Saluda River v Jižní Karolíně.
 
Výsledky závodu družstev (3 x K1 muži), (3 x K1 ženy), (3 x C1 muži)

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF