Kanoe.cz

Mistrovství světa juniorů ve sjezdu dnes začíná na Saluda River

(Aktualizováno)Přidány fotogalerie a výsledky non-stopu. V non-stopu se včera nejlépe dařilo singlkánoistům, kteří obsadili všechny tři první místa v pořadí Marek Rygel, Michal Kučera a Ondřej Rolenc. Další umístění na "bedně" měl druhý Matěj Kropáček na kajaku, třetí Anna Zástěrová a druzí deblíři Bříza - Kubát a třetí dojela dvojice Baroň - Fusek. Dnes se již na Saludě jede o medaile. Držte palce!

 

Po několika letech se koná vrcholná akce sjezdařů mimo evropský kontinent. Junioři letos zamířili do Spojených států amerických, aby změřili své síly při Mistrovství světa. Pořadatelé zvolili dosti atypický program, takže závody ve sprintu a dlouhém sjezdu se jedou na dvou zcela rozdílných místech vzdálených od sebe tři sta kilometrů.Česká výprava je v místě již týden a dnes vstoupí spolu s dalšími čtrnácti reprezentacemi do tzv. non-stop tréninku, v němž se rozhodne o startovním pořadí do zítřejšího klasického sjezdu.Pro dlouhý sjezd vybrali Američani řeku Saluda v Jižní Karolíně u města Columbia. Závodí se pod přehradou a až do včerejška nebylo možné na trati trénovat, protože voda byla zastavená. Saluda je na české poměry hodně neobvyklá. Již před odletem do USA měla naše výprava informace, že na závod bude průtok 225m3, což odpovídá průměrnému množství vody ve Vltavě v Praze a včerejší trénink tuto skutečnost jenom potvrdil. Řeka je široká více než sto metrů a na sedmnáctiminutovém úseku se nacházejí jen dvě vodácky náročnější místa. Zbytek tratě je bohužel největší nepřítel kanoistů na divoké vodě - olej - neboli hladká voda bez vlnek. Oživení a jediné divácky atraktivní místo tvoří kaskáda, kde řeka rychle ztrácí výšku a díky ostrým kamenům těsně pod hladinou vytváří nepřehledné peřeje. Další obtížný úsek číhá na mladé kanoisty v závěrečné pasáži. Voda se tu rozlévá do několika koryt a je hodně náročné zjistit, kudy vede ve spleti ramen nejrychlejší stopa.

 

Dnes v deset hodin místního času (u nás o šest hodin více, tedy v 16:00) startuje měřený trénink na trati dlouhého sjezdu. Jako obvykle podle výsledků non-stopu budou v opačném pořadí startovat závodníci v zítřejším klasickém sjezdu. Česká výprava se v USA bude snažit navázat na úspěchy před dvěma lety na Mistrovství světa v italské Mezzaně, kde naši závodníci doslova deklasovali zbytek světa. Náš výběr se od zmiňovaného šampionátu příliš neobměnil a papírové šance na zopakování podobných výsledků jsou dost vysoké. Vůbec největším adeptem na zlato ze všech závodníků v USA je jednoznačně náš singlkánoista Marek Rygel, který letos dosáhl na čtvrté místo mezi seniory při Mistrovství Evropy. Ve výběru Jiřího Kratochvíla je i trojnásobná juniorská mistryně světa z Mezzany 2005 Anna Zástěrová, či juniorská mistryně Evropy 2006 Linda Vránová

 

Ve Spojených státech v současnosti panují podobné podmínky jako v ČR. Teploty těsně pod 40C° jsou pro závodění hodně nepříjemné. Naštěstí v USA jsou naši borci ubytováni v hotelu Hilton a o jejich pohodlí je dobře postaráno. Některé výpravy měly po cestě problémy se ztracenými zavazadly a loděmi. Tyto starosti se naštěstí Čechům vyhnuly. Jediným zádrhelem bylo dvacetihodinové jednání na letišti s místními celníky, kteří nechtěli lodě vpustit bez proclení do země. Vše, ale dobře dopadlo a náš tým se mohl přesunout do Severní Karolíny. Na tamním U.S. National Whitewater Center budou od pátku probíhat závody ve sprintu. Češi se tedy hned po příjezdu operativně přesunuli ze suché Saludy do obrovského centra vodních sportů v Charlotte, kde měli možnost několik dní trénovat na velice obtížné umělé slalomové dráze. Po závodech v Columbia, které končí ve čtvrtek, se kanoisté okamžitě přemístí do již známého prostředí v Charlotte. Sprintové závody hlídek se jedou už v pátek a sobotní individuální sprint celý šampionát uzavře.

Příloha: Program MSJ v Jižní a Severní Karolíně 17. – 21. 7. 2007
(uvedeno v časech platných na území USA)
Saluda River, Columbia, Jižní Karolína
Úterý 17. 7.
10:00 Non stop trénink
14:00 Zahajovací ceremoniál
Středa 18. 7.
10:00 Individuální závod v klasickém sjezdu
Čtvrtek 19. 7.
9:50 Závod družstev v klasickém sjezdu
U.S. National Whitewater Center Charlotte, Severní Karolína
Pátek 20. 7.
18:20 Závod družstev ve sprintu
Sobota 21. 7.
16:45 Individuální závod ve sprintu
20:45 Závěrečný ceremoniál
Fotogalerie Tomáše Slováka

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF