Kanoe.cz

Čěši poprvé od roku 2000 nemají celkového vítěze SP

Článek, fotky, video, výsledky o finálovém závodě SP ve sjezdu na divoké vodě v Itálii.
Světový pohár sjezdařů na divoké vodě zná po uplynulém víkendu své vítěze. Poslední body se rozdělovaly v italské Ivrei na řece Dora Baltea poblíž Turína. Poprvé od roku 2000 se na nejvyšším stupni v celkovém žebříčku neobjevil žádný Čech. Nejlépe si vedl kajakář Kamil Mrůzek, který skončil jako druhý a třetí příčku uhájil i přes svou neúčast ve finálových kláních další kajakář Tomáš Slovák. Ještě blíže k celkovému prvenství byly naše ženy. O pohár pro vítězku SP 2007 se ucházely hned dvě. Kateřina Vacíková přišla o šanci na obhajobu už minulý týden v Karlových Varech, kde nemohla kvůli nemoci startovat a nepomohly jí ani dvě třetí místa v posledních závodech v Itálii. Druhá kajakářka Lenka Lagnerová doslova utopila své šance v sobotním nesmírně obtížném sprintu v italské Ivrei, kde nedojela do cíle.
 
            Český výběr se z Itálie vrátil se dvěmi zlatými a dalšími třemi bronzovými medailemi. První z nejcennějších kovů získala dvojice Marek Šálek a Jan Říha, kteří si vedli výborně v nesmírně obtížném sprintu. Trať krátkého sjezdu byla opravdu extrémní. Mnoho závodníků na start vůbec nenastoupilo. V kategorii žen sjela obě jízdy jen polovina všech závodnic, které se odvážily na start. Spatřit cíl se nepovedlo ani Lence Lagnerové a deblířům Mornštejnovi s Veselým. Mezi desítky těch, kteří se nedostali do cíle, patřil i kajakář David Knebel, který si v druhé jízdě vykloubil levé rameno, a tím pro něj skončila sezóna. Naopak Šálek s Říhou jeli na peřejích Dora Baltea jako o život a nezdary z tréninku se jim v závodě vyhýbaly. Po prvním kole figurovali naši borci na třetí příčce, ale nejlepší druhou jízdou se vyšvihli na stupeň nejvyšší. Úplně opačný průběh závodu zažila Kateřina Vacíková, která v polovině dvoukolového sprintu vedla. V jízdě druhé však ztratila a propadla se k bronzu. Přesto Vacíková nevnímá výsledek jako nezdar. Po četných plaveckých lapáliích v tréninku je zisk bronzu malým vítězstvím. Mezi singlkanoisty se nejlépe ve sprintu vedlo Lukáši Uncajtikovi na pátém místě. Marek Rygel dojel osmý a Jan Šťastný desátý. Nejhorší výsledky za poslední léta mají na svém kontě kajakáři. Nejlepší po prvním kole byl až jedenáctý Knebel, který nakonec skončil v rukou lékařů. Pozici nejlepšího Čecha poprvé získal 13. místem Karel Slepica. Hned za ním dojel 14. Kamil Mrůzek a 15. Aleš Marek.
 
            V neděli 24. června se v Italské Ivrei konal šestý a poslední závod letošního ročníku SP. Dlouhý sjezd byl rovněž poznamenán kvalitou vodního terénu. Zatímco sprint se jel na nesmírně obtížné trati, klasický sjezd se spíše hodil do programu rychlostní kanoistiky. Tříkilometrový závod se jel na řece o šířce Labe u Mělníka a i „obtížnost“ tomu odpovídala. Jediné vlny na trati se nacházely až těsně nad koncem. Cíl dlouhého sjezdu měl být původně shodný se sprintem, ale nakonec byl posunut výše, aby nedocházelo k podobným excesům jako v případě krátkého závodu. Nejlépe sedl zkrácený klasický závod Lence Lagnerové, která vyhrála před druhou Švýcarkou Eichenbergerovou a další Češkou Kateřinou Vacíkovou. Švýcarka se stala také vítězkou SP 2007. Nejlepší z našich je osmá Lenka Lagnerová.
 
Bronz si v klasiku vyjel také kajakář Kamil Mrůzek. Do desítky se vešel ještě šestý Aleš Marek. Mladý Karel Slepica skončil 16. Vítězem na kajaku se stal Ital Benassi, který si zajistil rovněž i celkové zlato v SP. Mrůzkovi patří celkové stříbro a i bez účasti ve finálových závodech má bronz Tomáš Slovák.
 
Skvělý závod zajel singlkanoista Marek Rygel, který zajel čtvrtý nejlepší čas a opět byl nejlepším Čechem. Osmý dojel Lukáš Uncajtik. Dvě zlata ve finálových závodech a celkové prvenství jako bonus získal v Ivrei domácí singlíř Vladi Panato.
 
V deblkanoích byli v neděli nejlepší z našich devátí Šálek s Říhou a desátí dojeli Mornštejn s Veselým. Celkové prvenství patří Francouzům Santamariovi s Leblondem. Šálek s Říhou díky výborným sprintovým výsledkům jsou letos čtvrtí.
 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF