Kanoe.cz

Finále SP v italské Ivrei bude brutální

Poslední závody letošního ročníku světového poháru ve sjezdu na divoké vodě hostí Itálie. Nedaleko Turína se nachází město Ivrea, kterým protéká řeka Dora Baltea. Vodnatý tok pramenící pod svahy nejvyšší evropské hory Mont Blancem by se měl stát také dějištěm Mistrovství světa v roce 2008.  
Český výběr přijel do Itálie ve středu a z řeky byl doslova šokován. Tratě v Itálii rozladily v obou směrech. Sprint, který se jede přes slalomový kanál přímo v centru Ivrei je doslova na hranici sjízdnosti pro sjezdové lodě. Dlouhý sjezd se naopak vyznačuje z osmdesáti procent absolutní absencí jakékoliv divoké vody. Závěr klasického sjezdu se znovu jede přes sprintovou trať a série obtížných vodních válců v posledních metrech tříkilometrového sjezdu může výrazně zamíchat pořadím.
 
            Český tým odjel do Itálie téměř v komorním složení. Michala Mrůzková se znovu vrátila k rychlostní kanoistice. Tomáš Slovák, Jan Neset nebo David Lisický s Honzou Vlčkem odjeli ve čtvrtek na Mistrovství světa v raftingu konající se v Jižní Korei. Do týmu se na druhou stranu po nemoci vrací Kateřina Vacíková, která však neúčastí ve Varech ztratila šanci na obhajobu celkového prvenství v SP.
 
            Sprint v Ivrei je opravdu extrémní. Přesvědčili se o tom i naši reprezetanti. Kateřina Vacíková už třikrát v tréninku opustila svůj člun a i její jediná kolegyně v týmu Lenka Lagnerová už okusila peřeje a víry Dora Baltea na vlastní kůži. I přes tyto nepříjemnosti Češi patří na řece k těm lepším. Řada kanoistů z ostatních týmů totiž dopadla ještě hůře. Za vše hovoří tři vykloubená ramena Stephana Santamarii (FRA), Tomislava Lepana (CRO) a Alke Overbeckové (GER). Někteří další sjezdaři se vůbec na start sprintu nepostavili a světový pohár tím pro ně předčasně skončil. Pro všechny ostatní pokračuje letošní seriál SP v sobotu pátým závodem ve sprintu a vše završí nedělní klasický sjezd. Ze šesti odjetých závodů se do konečného pořadí započítají nejlepší čtyři výsledky, z nichž vzejdou vítězové v jednotlivých kategoriích. Z prvenství se mohou radovat i naši. Boj o celkový primát s Italem Benassim svede kajakář Kamil Mrůzek a na celkový triumf může pomýšlet i zezadu útočící Lenka Lagnerová.

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

Kanoista divoké vody 2016

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF