Kanoe.cz

Český pohár žáků ve sjezdu 2009

Český pohár žáků ve sjezdu je koncipován jako dlouhodobá soutěž, která se snaží zprostředkovat mladým závodníkům seriál závodů různého charakteru na různých vodních terénech, motivovat je k pravidelnému tréninku a umožnit srovnání jejich výkonnosti, případně i její posun v průběhu sezóny, ale hlavně přiblížit jim krásu a kouzlo sjezdu na divoké vodě. Ohlédněme se nyní krátce zpět za letošním ročníkem.

Český pohár žáků ve sjezdu je koncipován jako dlouhodobá soutěž, která se snaží zprostředkovat mladým závodníkům seriál závodů různého charakteru na různých vodních terénech, motivovat je k pravidelnému tréninku a umožnit srovnání jejich výkonnosti, případně i její posun v průběhu sezóny, ale hlavně přiblížit jim krásu a kouzlo sjezdu na divoké vodě. Ohlédněme se nyní krátce zpět za letošním ročníkem.

Odstartovali jsme druhý květnový víkend v Zábřehu, nejprve sprintem na Moravské Sázavě přes slalomovou trať u loděnice. Následoval nedělní dlouhý závod na řece Moravě v úseku Postřelmov-Leština. O měsíc později se žáci potkali se svými staršími kolegy z řad dorostenců na říčce Loučné ve Vysokém Mýtě, kde byly na pořadu dva klasické sjezdy. Na začátku prázdnin se snad všichni sjezdaři sjeli do areálu slalomové dráhy v Českém Vrbném, který mimo jiné dvakrát prověřil i žákovskou kategorii v jejich dovednosti ve sprintu. Prázdniny již byly minulostí, když se žáci znovu potkali na Bečvě ve Valašském Meziříčí, aby bojovali o mistrovské medaile sprintu. Tečkou za letošním ročníkem bylo právě skončené klání o tituly v klasickém sjezdu na řece Moravě a peřeji v Hynkově u Olomouce. Tedy celkem osm závodů, z nichž se do celkového žebříčku poháru započítává pět nejlepších výsledků.

Do pořadí v singlkanoi nejvýrazněji promluvili borci z Valašského Meziříčí. Marek Žniva a Vladimír Zátopek si se shodným počtem bodů rozdělili první místo, za nimi pak skončil oddílový kolega Václav Kristek. Tradičně se této kategorii věnují i v Litovli, jak ukazují mladší žáci Michal Šmoldas a Jakub Kuča. Do bojů v kajakářské kategorie postupně zasáhly více než tři desítky závodníků. V průběhu celé sozóny se dařilo Tomáši Stefanovi ze Soběslavi, rostoucí výkonnost vynesla trutnovského Matyáše Zierise na druhou příčku a na třetím místě došlo k další rovnosti bodů zásluhou Tomáše Ketzla z Bohemians a Michala Tomečka z SK Vesel&iacu te;, z mladších žáků zmiňme Martina Zajvara z téhož oddílu, kralupského Vojtu Zapletala či Matyáše Junka z Vysokého Mýta. Naprosto bez respektu vtrhla do poháru brněnská Martina Satková (ročník 98!) a vyhrála pět z osmi závodů v kategorii kajakářek. Dále se dařilo Martině Drábkové z Kroměříže a Adéle Hajduchové z Bohemians, mladé sjezdařky se najdou i ve Valmezu, jak je vidět na příkladu Barbory Bayerové či Nikoly Huňkové. Valašské Meziříčí si odnáší triumf i v kategorii deblkanoí zásluhou Václava Kristka s Kubou Frankem. Dvojice Tomášů-Stefan a Ketzl-si odnáší druhou příčku a Filip Jelínek s Tomem Kulíškem z Bohemians třetí. Nejmladší deblíři jsou i v Týništi (bratři Šimkovi) a Litovli (Šmoldas-Kuča).

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo po závodě v Hynkově. Úspěšní závodníci obdrželi díky pochopení a podpoře řady partnerů a sponzorů hodnotné ceny. Je třeba zmínit zvláště ČSK DV, výrobce vodáckého a sportovního vybavení Hiko sport, Zástěra composites, Michal Bluma composites, Lula, Supertubes, Phoenix Zeppelin a sportovní oddíl Bohemians Praha. Poděkování míří i k desítkám bezejmenných pořadatelů, bez kterých by jednotlivé závody a tím i celý seriál nemohl úspěšně proběhnout.
Poděkování patří  i firmě Alfa helicopter, která obdarovala celkové vítěze ČP žáků ve sjezdu vyhlídkovým letem helikoptérou v rámci programu Krumlovského maratonu. Informace ohledně tohoto vyhlídkového letu budou zveřejněny na webových stránkách Krumlovského maratonu www.krumlovskymaraton.com. Výhercům zbývá popřát jen příznivé povětrnostní podmínky pro let a tiše závidět tento ojedinělý zážitek.

Co říci na závěr závodníkům? Určitě si zaslouží pochvalu za předvedené výkony a bojovnost, byť možná některé výsledky občas neodpovídaly jejich očekávání. Těm, kteří mají v rodném listě ročník narození 1995, nezbývá než popřát mnoho úspěchů mezi dorostenci, s ostatními se budeme potkávat na žákovských pohárech i v průběhu dalšího ročníku, který se již začíná intenzivně připravovat. Ahoj.

Martin Smolka
Bohemians Praha

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF