Kanoe.cz

1. a 2. Český pohár žáků ve sjezdu v Zábřehu

Boje o pohárové body ve sjezdových disciplínách v kategorii dospělých i dorostu jsou již v plném proudu, ale sjezdaři a sjezdařky žákovského věku napsali první kapitolu letošního poháru až během právě uplynulého víkendu.

Vzhledem ke stavebním pracím na vírské přehradě došlo ke změně místa konání, po loňských dobrých zkušenostech dostali důvěru vodáci z oddílu SK Vodní sporty Zábřeh. V areálu své loděnice vytvořili zázemí pro závodníky i jejich doprovod z 14 českých a moravských oddílů a dokonce přivítali i malou výpravu bratislavských sjezdařů.

Pořadatelé pro závodníky připravili na sobotní dopoledne dvoukolový sprint (1. ČPž) na Moravské Sázavě přes slalomovou trať u loděnice. Při průjezdu se museli mladí borci vypořádat s nástrahami šoupačky přes jízek, která se snažila snést jejich lodě do kamenů na břehu, a níže prokličkovat mezi hrázkami čeřícími hladinu říčky. O obtížích svědčí i několik "zvrhlíků", všichni však při tréninku i při závodě znovu nasedli a pokračovali dále. Drobné šrámy na lodích ale přibyly i mnohým starším a zkušenějším závodníkům. Odpoledne se účastníci utkali ve veřejném závodě v klasickém sjezdu na řece Moravě mezi Postřelmovem a Leštinou. V neděli změřili síly na témže místě v rámci 2. ČPž. Řeka Morava poskytla dostatek čisté, příjemně proudící vody, jež se vine krajinou ve stínu osik a olší. Prověřila startovní pole hlavně v ohledu vytrvalosti a orientace na řece.

Kategorii singlířů stále ovládají kanoisté z Valašského Meziříčí, oba pohárové triumfy si tentokrát odnáší Vladimír Zátopek. Velký potlesk si určitě zaslouží Lenka Sováková (byť již dorostenka) z téhož oddílu, která na singlkanoi s chlapci úspěšně zdolala sobotní sprint. V dosti slušné konkurenci kajakářů si odváží dvě zlata do jižních Čech Tomáš Stefan, ve sprintu mu sekundovali Michal Tomeček a Martin Chabiča z Veselí na Moravě, v klasiku vystřídal Michala na druhém místě Tomáš Ketzl z pražské Bohemky. Mladším žákům ve sprintu ukázal záda Martin Zajvar opět z Veselí, zatímco klasik se stal kořistí Jirky Nachtigala z Chomutova. Mezi kajakářkami (pohříchu bez zastoupení dívek z Čech) se ve výborném světle ukázala Martina Satková z brněnské líhně, která si připsala dvě vítězství, byť závodí teprve prvním rokem. Deblířská dvojice Jakub Franek-Václav Kristek z Valmezu proměnila své dosavadní zkušenosti v zisk dvou zlatých kovů.

Nemalou zásluhu je třeba připsat zábřežským pořadatelům, kteří zabezpečili bezvadný servis výpravám (ubytování, bufet s guláškem, klobáskami, teplými i studenými nápoji aj.), kterým bezchybně klapala organizace a kteří dokázali rychle opravit i jízek protržený náhle během noci. Svým dílem k úspěšnému vykročení do nového pohárového ročníku, k celkovému výbornému dojmu a úsměvům na tvářích přítomných jistě přispělo i krásné slunečné počasí.

Další pohárové body se budou rozdávat 6. a 7. června ve Vysokém Mýtě, takže pilně trénujte a ahoj.

Martin Smolka
trenér SCM Bohemians

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF