Kanoe.cz

Sprintový víkend v Českých Budějovicích - ČPž

Na začátek prázdnin (30. 6. a 1.7.) si dali i naši nejmenší sjezdaři svůj sraz v Českém Vrbném. Ve stejném termínu jako Český pohár jejich seniorských kolegů se zde odehrál i 8. a 9. závod ČPž ve sjezdu na divoké vodě, tentokrát dva sprinty.

Na začátek prázdnin (30. 6. a 1.7.) si dali i naši nejmenší sjezdaři svůj sraz v Českém Vrbném. Ve stejném termínu jako Český pohár jejich seniorských kolegů se zde odehrál i 7. a 8. závod ČPž ve sjezdu na divoké vodě, tentokrát dva sprinty. Závodníci nejmladších věkových kategorií tak měli možnost vidět trati svého působení zároveň mistrovství české a světové sjezdové špičky. USD nabídla trať, která prověřila jak fyzickou zdatnost, tak i technickou dovednost závodníků. Zvláště pak peřej pod lávkou míchala průběžným pořadím a závodníci si do posledních metrů druhých jízd nemohli být jisti úspěchem. Po vlastním závodě zde pak žáci mohli sledovat, jak se v boji o setiny sekundy i úspěšní senioři dopouštěli stejných technických chyb jako oni.

V kategorii kajakářů se na nejvyšším stupni prostřídali zatím celkově vedoucí žák průběžného pořadí ČPž  Jan Jílek (Vysoké Mýto) s průběžně druhým Jakubem Sosnarem (KK Brno). Z žáků mladších triumfoval dvakrát Martin Chabiča, čímž se celkově začal dotahovat na čelo tabulky. Mezi ženami všem v sobotu před odjezdem na slalomové soustředění předvedla Pavlína Zástěrová (Písek), že ani sjezdový kajak jí není cizí a zvítězila rozdílem třídy před Janou Svobodovou České lípy. Ta si pak za Pavlínčiny neúčasti připsala vítězství v neděli. Tradičně méně obsazené kanoistické kategorie ovládli Daniel Suchánek a Jan Jílek (Vysoké Mýto) na c2 a na c1 se prostřídali Lukáš Macíček (Val.Mez.) a Vladimír Slanina (Loko Žatec) jako jediní dojedší žákovští zástupci v sobotu, resp. v neděli.

Fotogalerie

 Výsledky ČPž a VZ - sobota

 Výsledky ČPž a VZ - neděle

 Průběžné pořadí Českého poháru žáků (neoficiální)

Příští díl ČPž ve sjezdu se odehraje na Paraplíčku u Železného Brodu (sprint), resp. na nedaleké řece Kamenici (klasický sjezd).

 Propozice 9. ČPž

 Propozice 10. ČPž

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF