Kanoe.cz

Kanoistou roku je sjezdařka Strnadová

PRAHA - Sjezdařka na divoké vodě Michala Strnadová-Mrůzková se po dvou letech vrátila na trůn pro nejlepšího českého kanoistu. O jejím druhém vítězství v pátém ročníku obnovené ankety rozhodlo hlasování trenérů, funkcionářů a novinářů. Druzí skončili deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, loňští vítězové ankety, dvojnásobná vítězka z let 2001 a 2003 slalomářka Štěpánka Hilgertová je letos třetí.

Jednotlivé ankety vyhráli Strnadová-Mrůzková (sjezd) a Volf se Štěpánkem (slalom), juniorem roku je talentovaná písecká sjezdařka Anna Zástěrová, mistryně světa a Evropy. Raftařskými posádkami roku jsou podle očekávání muži z týmu WD Prostějov- Šamani, celkoví vicemistři světa, a ženy RK Stan Troja, které z MS v Ekvádoru letos přivezly tři zlaté medaile včetně celkového titulu.

Strnadová-Mrůzková má za sebou úspěšný rok. Královna mezi světovými sjezdařkami se stala opakovaně mistryní Evropy, dokázala navíc senzačně skončit čtvrtá na mistrovství světa v rychlostní kanoistice, s níž koketuje dva roky a loni v ní reprezentovala na olympijských hrách v Aténách. Na sklonku sezony se vdala za dlouholetého přítele Davida Mrůzka, rovněž sjezdaře na divoké vodě. Volf se Štěpánkem letos obhájili titul mistrů Evropy, Hilgertová byla na evropském šampionátu druhá a na mistrovství světa skončila na čtvrté pozici.

Dnešní slavnostní vyhlášení v olomouckém Slovanském domě bylo koncipováno jako plavba na luxusní lodi "Wild Water". Vodáci tak měli na sobě nejrůznější převleky podle lodních tříd, nejčastěji však byli k vidění námořníci. Sál zdobily záchranné kruhy, ale i čluny, vesty, lana a další typické lodní propriety. Večer doprovázela videoprojekce plavby vodáků na fiktivním zaoceánském plavidlu i zvuk lodních sirén.

Výsledky:

Kanoista roku:
1. Strnadová-Mrůzková (sjezd/rychlost) 107 bodů
2. Volf, Štěpánek 98
3. Hilgertová (všichni slalom) 72.

Slalom: 1. Volf, Štěpánek 98, 2. Hilgertová 72, 3. Jiras, Máder 20.

Sjezd: 1. Strnadová-Mrůzková 107, 2. K. Mrůzek 67, 3. Slovák 27.

Rafting muži: 1. WD Prostějov - Šamani.

Rafting ženy: 1. RK Stan Troja.

Junior roku: 1. Zástěrová (sjezd) 85, 2. Blažková (slalom) 32, 3. Rygel (sjezd) 30.

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

Kanoista divoké vody 2016

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF