Kanoe.cz

Slalomáři si v Austrálii musí přitopit

Před MS zkoumá reprezentanty Australský institut sportu
P r a h a - Co dělají čeští vodní slalomáři v Austrálii? Topí si! V Penrithu, který na přelomu září a října hostí mistrovství světa, totiž noční teploty v uplynulých dnech klesly na 5 stupňů. "Večer si musíme přitopit. Většina postelí je však vybavena elektrickou dečkou, " pochvaluje si jeden z trenérů Jiří Rohan.

Celá výprava vodních slalomářů bydlí v bungalovech Nepean Shores Resorts, vzdáleného deset minut autem od areálu v Penrithu.

"Trénink na závodní trati je jednou denně a ještě je možné jít jednou ve společných hodinách pro všechny závodníky," dodal Rohan, ředitel příštího šampionátu - v Praze 2006.

Kromě jiných kromě jiného pozoruje organizační záležitosti. Jako třeba úhradu akreditačních poplatků za každého účastníka.

"Jeho výše je 220 australských dolarů za každého závodníka i člena doprovodu, což je vlastně poprvé, kdy se to platí poměrně vysoká částka," připomněl Rohan. Na MS ve Francii 2002 se platil poplatek ve výši 20,- EUR na osobu.

Před šampionátem zároveň probíhá mezi závodníky měření Australského institutu sportu. Měří se antropomotorické hodnoty, nárůst laktátu a rychlost jízdy lodi v závislosti na technice jízdy.

Na výzkum byli vybráni nejlepší závodníci ze všech států a ti v případě, že o to mají zájem, mohou měření absolvovat. "Z našeho týmu byli vybráni Jiras- Máder, Volf-Štěpánek, Pišvejc, Hilgertová, Sadilová, Pavelková, Ježek, Indruch," prozradil.

Měření se zúčastní pouze pětice českých slalomářů Marek Jiras - Tomáš Máder, Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek a Tomáš Indruch. Ostatní odmítli.

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF