Kanoe.cz

Martikán stále bojuje o olympijské zlato

29.12.2004 11:30 - B r a t i s l a v a - Slovenský kanoista Michal Martikán se stále nesmířil s tím, že přišel až po sporné dodatečné penalizaci o zlatou olympijskou medaili z Atén. Slalomář si je jistý, že trať ve finálové jízdě projel bez doteku, a tak se rozhodl obrátit na Mezinárodní arbitrážní soud (CAS) v Lausanne.

Slovenský vodní slalomář to zkusí u arbitráže

"Martikánův výkon byl fantastický a zlatou medaili by si rozhodně zasloužil. Jsme přesvědčeni, že k doteku jeho těla nebo výstroje s brankou nedošlo," řekl Martikánův manažer Richard Galovič.

"Pravidla Mezinárodní kanoistické federace nám ale neumožňují prokázat to videozáznamem. Proto jsme se snažili najít jinou strategii, s níž bychom mohli uspět," dodal Galovič.

Slovákům se nezamlouvá zejména postup rozhodčích, kteří se prý původně ani nedokázali shodnout, zda k údajnému Martikánovu doteku došlo na brance pět nebo sedm. Závodník nakonec dostal dvouvteřinovou penalizaci a olympijským vítězem se stal Francouz Tony Estanguet.

Slovenský reprezentant skončil s odstupem 12 setin sekundy druhý.

Martikán se navíc o své údajné chybě dověděl až v cíli, což mu podle Galoviče znemožnilo během finálové jízdy zariskovat a zrychlit.

Žádost o arbitrážní rozhodnutí bude odeslána v dohledné době tak, aby se jí soud mohl začít zabývat začátkem příštího roku. Galovič si ale netroufl odhadnout, kdy by mohlo padnout konečné rozhodnutí. Rovněž je prý otázkou, zda by Mezinárodní olympijský výbor na základě arbitrážního rozhodnutí změnil pořadí.

"Máme právní tým, který zjišťuje všechny možnosti, které mohou nastat. Netajíme však, že našim konečným cílem je, aby se pořadí změnilo," dodal Galovič.

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF