Kanoe.cz

Jan Vondra je nejblíže mistrovství světa v Troji

Boj o poslední postupové místo na mistrovství světa ve vodním slalomu rozjel dnes nejlépe Jan Vondra. Vondra obsadil celkově druhé místo mezi kajakáři, jenže vítězný Vavřinec Hradilek se do nominace nepočítá a tak Vondra dnes bere plný počet jedenácti bodů. Vondra se po sobotním závodě posunul do čela kajakové donominace a přeskočil Víta Přindiše, který dnes dojel dvě místa za Vondrou a přesně tolik bodů také z druhé pozice na Vondru ztrácí.

V prvním ze dvou sobotních závodů propadl Luboš Hilgert, který se nedostal do finále a ztratil šanci na domácí mistrovství světa. „Po dnešku je asi jasné, že o místo pro MS se v neděli popere Vondra s Přindišem. Bylo vidět, že se jede o hodně a bylo to celkem nervózní," poznamenal ke kajakové nominaci šéftrenér Pultera. Zapomínat ale nesmíme ani na Zdeňka Ornsta, který dnes skončil hned za Vondrou a v případě vhodné konstelace zítřejších výsledků by i on ještě mohl posílit tým Jiřího Pultery pro zářijové mistrovství světa.  Zítřejší závod, který je zároveň domácím šampionátem na divoké vodě tak bude okořeněn vyhroceným soubojem kajakářů o jediné volné místo v českém týmu.

Blížící se světový šampionát přilákal do Prahy také řadu zahraničních závodníků, kteří se Trojských podniků účastní jako předjezdci. Českého fanouška potěší, že v silné konkurenci, v níž nechybí ani olympijský vítěz v kajaku Danielle Molmenti, zajel nejlepší výsledek Vavřinec Hradilek. V singlu mužů na domácí trati zvítězil Stanislav Ježek, který porazil druhého Slováka Beňuše. Pouze v kajaku žen a deblu mužů přenechali vítězství české lodě zahraničním konkurentům. Kateřinu Kudějovou - nejlepší Češku na startu - předčila australská stříbrná olympionička z Londýna Jessica Foxová a také Slovenka Elena Kaliská. V mužském deblu byla nejrychlejší posádka slovenských bratranců Škantárů. Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm by v započtení předjezdců obsadili třetí místo. Aktuální mistryně světa v singlu žen Kateřina Hošková podlehla Jessice Foxové a kromě vítězství v českém poháru ji patří celkové druhé místo mezi singlířkami.

Odpoledne se v Troji odjelo i mistrovství republiky tříčlenných oddílových družstev. Těmto závodům naprosto s přehledem vládli borci domácího USK Praha. Vysokoškoláci vybojovali všechny tituly a konkurentům z Dukly pustili pouze stříbro v závodě kajakářek a bronz v deblech. Bez povšimnutí není, že deblový bronz za Duklu vyjela kompletní reprezentační trojice lodí Karlovský - Jáně, Kašpar - Šindler a Volf - Štěpánek.

Výsledky 9. ČP v Praze: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=13109S101
Výsledky MČR hlídek: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=13108S201

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF