Kanoe.cz

Jan Vondra je nejblíže mistrovství světa v Troji

Boj o poslední postupové místo na mistrovství světa ve vodním slalomu rozjel dnes nejlépe Jan Vondra. Vondra obsadil celkově druhé místo mezi kajakáři, jenže vítězný Vavřinec Hradilek se do nominace nepočítá a tak Vondra dnes bere plný počet jedenácti bodů. Vondra se po sobotním závodě posunul do čela kajakové donominace a přeskočil Víta Přindiše, který dnes dojel dvě místa za Vondrou a přesně tolik bodů také z druhé pozice na Vondru ztrácí.

V prvním ze dvou sobotních závodů propadl Luboš Hilgert, který se nedostal do finále a ztratil šanci na domácí mistrovství světa. „Po dnešku je asi jasné, že o místo pro MS se v neděli popere Vondra s Přindišem. Bylo vidět, že se jede o hodně a bylo to celkem nervózní," poznamenal ke kajakové nominaci šéftrenér Pultera. Zapomínat ale nesmíme ani na Zdeňka Ornsta, který dnes skončil hned za Vondrou a v případě vhodné konstelace zítřejších výsledků by i on ještě mohl posílit tým Jiřího Pultery pro zářijové mistrovství světa.  Zítřejší závod, který je zároveň domácím šampionátem na divoké vodě tak bude okořeněn vyhroceným soubojem kajakářů o jediné volné místo v českém týmu.

Blížící se světový šampionát přilákal do Prahy také řadu zahraničních závodníků, kteří se Trojských podniků účastní jako předjezdci. Českého fanouška potěší, že v silné konkurenci, v níž nechybí ani olympijský vítěz v kajaku Danielle Molmenti, zajel nejlepší výsledek Vavřinec Hradilek. V singlu mužů na domácí trati zvítězil Stanislav Ježek, který porazil druhého Slováka Beňuše. Pouze v kajaku žen a deblu mužů přenechali vítězství české lodě zahraničním konkurentům. Kateřinu Kudějovou - nejlepší Češku na startu - předčila australská stříbrná olympionička z Londýna Jessica Foxová a také Slovenka Elena Kaliská. V mužském deblu byla nejrychlejší posádka slovenských bratranců Škantárů. Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm by v započtení předjezdců obsadili třetí místo. Aktuální mistryně světa v singlu žen Kateřina Hošková podlehla Jessice Foxové a kromě vítězství v českém poháru ji patří celkové druhé místo mezi singlířkami.

Odpoledne se v Troji odjelo i mistrovství republiky tříčlenných oddílových družstev. Těmto závodům naprosto s přehledem vládli borci domácího USK Praha. Vysokoškoláci vybojovali všechny tituly a konkurentům z Dukly pustili pouze stříbro v závodě kajakářek a bronz v deblech. Bez povšimnutí není, že deblový bronz za Duklu vyjela kompletní reprezentační trojice lodí Karlovský - Jáně, Kašpar - Šindler a Volf - Štěpánek.

Výsledky 9. ČP v Praze: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=13109S101
Výsledky MČR hlídek: http://www.results.cz/results.php?lang=&param=13108S201

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF