Kanoe.cz

Česká slalomová nominace začne o víkendu na Slovensku

Několik překvapení čeká na fanoušky divoké vody v začínající sezóně 2009. Zásadní vliv na podobu slalomu mají nová pravidla, která na podzim schválil kongres ICF.
Největší změnou je závodění na jednu rychlejší jízdu. Výraznou novinkou je zavedení kategorie singlkánoistek (letos pouze na světových pohárech a od příštího roku i na mistrovství světa). Změny doznaly i branky, které může od letoška vyznačovat pouze jedna tyč. Pokud se podíváme do Čech, pak největší zajímavostí na začátku sezóny je změna tratě pro první dva nominační závody do reprezentačního družstva. O víkendu se české lodě a pádla utkají o stupně vítězů a cenné body do kvalifikační tabulky pod slovenskými Tatrami na kanále v Liptovském Mikuláši.
 
Letošní seniorská nominace zřejmě nebude tak vyhrocená jako ta loňská, kdy se rozdělovaly letenky do Pekingu, přesto se dá očekávat napínavý boj o místa ve výběru kouče Jiřího Pultery. Při pohledu do startovní listiny možná překvapí, že nechybí žádná hvězda let minulých, a tak se znovu bude sledovat věčný souboj zkušeností s dravým mládím. Pro úvodní dva podniky letošního seriálu ČP byla zvolena trať v Liptovském Mikuláši – domovská dráha olympijských vítězů Michala Martikána a Eleny Kaliské – kterou dobře znají i čeští závodníci. Volba na Lipťák padla zejména kvůli podobnosti s areálem ve španělském La Seu de Urgell, který se v září stane dějištěm letošního MS.
 
Příloha č. 1
Pravidla pro závodění ve slalomu pro rok 2009
            Nejzásadnější změnou v letošním roce je závodění na lepší jízdu. V praxi závodů českého poháru to znamená, že se jede na jednu kvalifikační jízdu, z níž postoupí nejlepších deset do finále A. Ve finále se závodníkům dosažené výsledky smažou a závodí se odznovu a vítezem je nejrychlejší z finále. Zbylé lodě (od jedenáctého místa dále) bojují obdobně o konečné umístění ve finále B. Na mezinárodních soutěžích to bude vypadat tak, že jeden den probíhá kvalifikace na dvě jízdy (počítá se pouze lepší) a další den se jede semifinále a finále stejným způsobem jako v případě našich pohárových závodů.
(Plné znění nových pravidel naleznete na stránkách kanoe.cz.)
 
Příloha č. 2
Nominační kritéria pro slalomová reprezentační družstva
Senioři:
přesné znění nominačních kritériíí na stránkách kanoe.cz
ME Nottinghamu (GBR) 28. 5 – 31. 5. 2009
MS La Seu D’ Urgell (SPA) 8. – 13. 9. 2009
Serál SP 27. 6 – 11. 7. 2009
Slalomáři mají před sebou čtyři závody, ze kterých se počítají nejlepší tři výsledky. První dva podniky se jedou v Liptovském Mikuláši (25. a 26. 4.) a zbylé dva závody na Trnávce (2. a 3. 5.). Do reprezentace se nominaje vždy trio nejlepších v lodní kategorii
 
Družstvo do 23 let:
ME Liptovský Mikuláš (SVK) 24. – 26. 7. 2009
Stejná kritéria platí jaká platí pro seniory.
 
Junioři:
ME Liptovský Mikuláš (SVK) 24. – 26. 7. 2009
Do nominace mladých slalomářů se počítají dva závody v Liptovském Mikuláši (25. a 26.4.), nedělní závod ve Špindlerově Mlýně (17. 5.) a duo klání ve Veltrusích (30. a 31. 5.).
(více k juniorskému družstvu na stránce kanoe.cz).

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF