Kanoe.cz

Mistrovství republiky dorostu se jede v Tróji

O víkendu pokračují podzimní závody v kanoistice dalšími podniky, v níž se jede o mistrovské medaile. Po žácích a dospělých slalomářích jsou nadcházející dny rezervovány dorostencům.
Závodníci do osmnácti let se nejprve, v sobotu třináctého, na trati v Praze Tróji porvou o tituly ve slalomu a o den později se tamtéž utkají o nejvyšší domácí mety ve sjezdovém sprintu. Favority na medaile musíme samozřejmě hledat mezi reprezentanty, kteří hájili české barvy na mezinárodní scéně. Ve skvělých výkonech pokračuje slalomářka Kateřina Kudějová, která v neděli vybojovala na Lipně bronz mezi seniorskými závodnicemi. Prořídlá bude naopak soutěž slalomářů na kajaku, kde po zranění Ondry Zajíce je čerstvě mimo hru i Tomáš Maslaňák, který si na kanále v Bratislavě vykloubil rameno. Ve sjezdu obhajuje letošní neporazitelnost singlkánoista Ondřej Rolenc, který je i členem seniorské reprezentace. Ve velice dobrém světle se před Mistrovstvím prezentoval na Vltavě pod Lipnem Richard Hála, který je největším kandidátem na zlato v mužském kajaku. Na dorosteneckých závodech však může překvapit téměř kdokoliv.
 
Program víkendu je rozdělen do dvou dnů. V sobotu se uskuteční slalom a to jak individuální soutěž, tak také oddílové hlídky, kdy najednou startují tři lodě ve stejné disciplíně. O den později si umělý slalomový kanál přivlastní sjezdaři, kteří pojedou sprint jednotlivců a krátký závod družstev. Start závodů je v obou dnech stanoven na devět hodin a třicet minut. Hlídky mají začátek krátce po dojetí soutěže jednotlivců.
 
Rozpisy Mistrovství republiky dorostu:
Sobotní slalom – MČRDorostu ve slalomu, MČRDorostu ve slalomu družstev
Nedělní sprint – MČRDorostu ve sprintu, MČRDorostu ve sprintu družstev
 

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

CeskyPohar2018 slalom ban190x190px 01
Želiv - Trnávka 5.-6.5.
MČR Praha Troja 12.-13.5.
Lipno 25.-26.8.

generální partner
SKUPINA ČEZ

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF