Kanoe.cz

Slalomáři začínají cestu do Pekingu. První zastávka Veltrusy.

Článek k prvním českým pohárům včetně kompletních nominačních kritérií.
Už za pár dnů budeme mít jasno v tom, kdo bude v Číně reprezentovat Česko v kanoistice na divoké vodě. V pouhých dvou po sobě následujících víkendech se rozhodne, kteří šťastlivci okusí atmosféru nadcházejících letních olympijských her. Od posledních Her se ještě více přitvrdil klíč pro přidělovaní účastnických míst a tak tentokrát bude mít možnost maximálně jedna loď v kategorii z jednoho státu. Naše reprezentace na zářijovém Mistrovství světa v Brazílii potvrdila, že patří ke světové špičce mezi divokými brankami a získala olympijskou jistotu ve všech lodních kategoriích. Po loňské úspěšné mezinárodní kvalifikaci nyní přichází na řadu ještě mnohem dramatičtější nominace domácí. První štací, kde půjde o důležité body do reprezentačního žebříčku budou tuto sobotu a neděli Veltrusy a místní umělá slalomová dráha. Po dlouhé době veltruský areál přivítá nejvyšší českou soutěž v podobě českého poháru ve slalomu na divoké vodě. Následující víkend se kvalifikace uzavře v Praze na trójské propusti.
Rozluštění olympijské nominace je samozřejmě tím nejzajímavějším co letošní duben ve slalomu nabízí, ale nesmíme zapomínat i na další kvalifikaci. Ve Veltrusech a následně Tróji se rozhodne i o družstvu pro květnové mistrovství Evropy a červnové světové poháry. Tak jako obvykle se pojede o tři místa v každé kategorii a bude zajímavé sledovat, jaké bude složení reprezentace, která dlouhá léta stojí na stejných tvářích. První vlaštovkou a povzbuzením pro mladší závodníky byl loni průnik dvou mladých kajakářů (Luboš Hilgert ml. a Vavřinec Hradílek) do týmu trenéra Jiřího Pultery. V mužském kajaku se dá i tentokrát čekat nejzajímavější souboje, když ve finálové desítce o pořadí většinou rozhodují pouhé setiny sekundy.
Česká reprezentace má za sebou zatím pouze přípravné soustředění na olympijském kanále v Aténách. V posledních týdnech se už všichni vážní kandidáti na reprezentační družstvo denně připravují na veltruské, popřípadě pražské trati a pilují poslední detaily. V týdnu po skončení nominace odjíždí nové družstvo na soustředění do Krakova, které bude finálním testem před Mistrovstvím Evropy, které se v Polsku jede druhý víkend v květnu. Výjimku pro účast na ME a zejména světových pohárech mají budoucí účastníci OH, pro něž je start na těchto závodech dobrovolný. Vedení našeho týmu tak zohlednilo termíny tréninků na pekingském kanále, které se s některými akcemi překrývají a dávají závodníkům volnější ruku pro optimální příprava.
Rozpis víkendových závodů ČP ve Veltrusech: sobotní 1. ČP, nedělní 2. ČP
 
Výsledky můžete sledovat i ON-LINE
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tel: 774080172 a 739233502

 

 

Příloha
Nominační kritéria pro reprezentační tým vodní slalom
pro OH, ME a SP na rok 2008
Nominace se skládá ze čtyř samostatných závodů, závod s nejhorším bodovým
ohodnocením se škrtá.
Bodování: 1. místo - 9 bodů
2. místo - 7 bodů
3. místo - 6 bodů
4. místo - 5 bodů
5. místo - 4 body
6. místo - 3 body
7. místo - 2 body
8. místo - 1 bod
K dosaženému bodovému výsledku domácí nominace 2008 budou přičteny plus body za umístění v absolutním pořadí v individuelním závodě na mistrovství světa 2007:
1. místo 4 body, 2. místo 2 body, 3. místo 1 bod
Při shodě: 1/ - rozhoduje počet vzájemných vítězství v nominačních závodech 2008
2/ – rozhoduje součet procentuálních odstupů za vítězem ze
tří závodů s nejmenším procentuelním odstupem za vítězem.
Dodatky:
1/ Dodatek pro medailisty z MS 2007 – v případě neúčasti, nebo omezené účasti ze závažných důvodů v nominačních závodech, má trenérská rada možnost zařadit tyto závodníky na místo třetí lodě v nominaci.
2/ Dodatek pro účast na ME a SP
a) závodníci startující na OH si mohou volit starty na ME a SP 2008 dle svého výběru a nevztahuje se na ně žádný z níže uvedených dodatků.
b) závodníci starší 30let, kteří se neumístí na ME nebo 1. SP v roce 2008 do 10. místa, ztrácí právo startu ve 2. a 3. závodu Světového poháru. Místa uvolněná těmito závodníky, eventuelně další místa uvolněná závodníky, kteří se rozhodnou v některém ze závodů SP nestartovat, budou přidělena dalším závodníkům dle následujícího klíče:
- následující loď v pořadí nominace 2008 ve věku do 30 let.
- všechny další lodě v pořadí nominace 2008 ve věku do 25 let.
3/ Dodatek pro závod PRE MS ve Španělsku
- nominace pro tento závod bude stanovena samostatně na základě rozhodnutí TR
a to do termínu 9. června 2008.
4/ Dodatek pro mistrovství České republiky – pokud zvítězí v individuálním závodě
mistrovství republiky v některé disciplině loď, která nebude členem A teamu pro rok 2008, bude této lodi poskytnuta možnost zimní přípravy v roce 2008 – 2009 na úrovni A teamu.
5/ Závěrečný dodatek – trenérská rada má právo s ohledem na finanční možnosti omezit na některé akce počet závodníků financovaných ČSK DV.
Schváleno trenérskou radou RD dne: 20. 11. 2007
Schváleno výkonným výborem ČSK DV dne: 22. 11. 2007

 

 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF