Kanoe.cz

Slalomáři začínají cestu do Pekingu. První zastávka Veltrusy.

Článek k prvním českým pohárům včetně kompletních nominačních kritérií.
Už za pár dnů budeme mít jasno v tom, kdo bude v Číně reprezentovat Česko v kanoistice na divoké vodě. V pouhých dvou po sobě následujících víkendech se rozhodne, kteří šťastlivci okusí atmosféru nadcházejících letních olympijských her. Od posledních Her se ještě více přitvrdil klíč pro přidělovaní účastnických míst a tak tentokrát bude mít možnost maximálně jedna loď v kategorii z jednoho státu. Naše reprezentace na zářijovém Mistrovství světa v Brazílii potvrdila, že patří ke světové špičce mezi divokými brankami a získala olympijskou jistotu ve všech lodních kategoriích. Po loňské úspěšné mezinárodní kvalifikaci nyní přichází na řadu ještě mnohem dramatičtější nominace domácí. První štací, kde půjde o důležité body do reprezentačního žebříčku budou tuto sobotu a neděli Veltrusy a místní umělá slalomová dráha. Po dlouhé době veltruský areál přivítá nejvyšší českou soutěž v podobě českého poháru ve slalomu na divoké vodě. Následující víkend se kvalifikace uzavře v Praze na trójské propusti.
Rozluštění olympijské nominace je samozřejmě tím nejzajímavějším co letošní duben ve slalomu nabízí, ale nesmíme zapomínat i na další kvalifikaci. Ve Veltrusech a následně Tróji se rozhodne i o družstvu pro květnové mistrovství Evropy a červnové světové poháry. Tak jako obvykle se pojede o tři místa v každé kategorii a bude zajímavé sledovat, jaké bude složení reprezentace, která dlouhá léta stojí na stejných tvářích. První vlaštovkou a povzbuzením pro mladší závodníky byl loni průnik dvou mladých kajakářů (Luboš Hilgert ml. a Vavřinec Hradílek) do týmu trenéra Jiřího Pultery. V mužském kajaku se dá i tentokrát čekat nejzajímavější souboje, když ve finálové desítce o pořadí většinou rozhodují pouhé setiny sekundy.
Česká reprezentace má za sebou zatím pouze přípravné soustředění na olympijském kanále v Aténách. V posledních týdnech se už všichni vážní kandidáti na reprezentační družstvo denně připravují na veltruské, popřípadě pražské trati a pilují poslední detaily. V týdnu po skončení nominace odjíždí nové družstvo na soustředění do Krakova, které bude finálním testem před Mistrovstvím Evropy, které se v Polsku jede druhý víkend v květnu. Výjimku pro účast na ME a zejména světových pohárech mají budoucí účastníci OH, pro něž je start na těchto závodech dobrovolný. Vedení našeho týmu tak zohlednilo termíny tréninků na pekingském kanále, které se s některými akcemi překrývají a dávají závodníkům volnější ruku pro optimální příprava.
Rozpis víkendových závodů ČP ve Veltrusech: sobotní 1. ČP, nedělní 2. ČP
 
Výsledky můžete sledovat i ON-LINE
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tel: 774080172 a 739233502

 

 

Příloha
Nominační kritéria pro reprezentační tým vodní slalom
pro OH, ME a SP na rok 2008
Nominace se skládá ze čtyř samostatných závodů, závod s nejhorším bodovým
ohodnocením se škrtá.
Bodování: 1. místo - 9 bodů
2. místo - 7 bodů
3. místo - 6 bodů
4. místo - 5 bodů
5. místo - 4 body
6. místo - 3 body
7. místo - 2 body
8. místo - 1 bod
K dosaženému bodovému výsledku domácí nominace 2008 budou přičteny plus body za umístění v absolutním pořadí v individuelním závodě na mistrovství světa 2007:
1. místo 4 body, 2. místo 2 body, 3. místo 1 bod
Při shodě: 1/ - rozhoduje počet vzájemných vítězství v nominačních závodech 2008
2/ – rozhoduje součet procentuálních odstupů za vítězem ze
tří závodů s nejmenším procentuelním odstupem za vítězem.
Dodatky:
1/ Dodatek pro medailisty z MS 2007 – v případě neúčasti, nebo omezené účasti ze závažných důvodů v nominačních závodech, má trenérská rada možnost zařadit tyto závodníky na místo třetí lodě v nominaci.
2/ Dodatek pro účast na ME a SP
a) závodníci startující na OH si mohou volit starty na ME a SP 2008 dle svého výběru a nevztahuje se na ně žádný z níže uvedených dodatků.
b) závodníci starší 30let, kteří se neumístí na ME nebo 1. SP v roce 2008 do 10. místa, ztrácí právo startu ve 2. a 3. závodu Světového poháru. Místa uvolněná těmito závodníky, eventuelně další místa uvolněná závodníky, kteří se rozhodnou v některém ze závodů SP nestartovat, budou přidělena dalším závodníkům dle následujícího klíče:
- následující loď v pořadí nominace 2008 ve věku do 30 let.
- všechny další lodě v pořadí nominace 2008 ve věku do 25 let.
3/ Dodatek pro závod PRE MS ve Španělsku
- nominace pro tento závod bude stanovena samostatně na základě rozhodnutí TR
a to do termínu 9. června 2008.
4/ Dodatek pro mistrovství České republiky – pokud zvítězí v individuálním závodě
mistrovství republiky v některé disciplině loď, která nebude členem A teamu pro rok 2008, bude této lodi poskytnuta možnost zimní přípravy v roce 2008 – 2009 na úrovni A teamu.
5/ Závěrečný dodatek – trenérská rada má právo s ohledem na finanční možnosti omezit na některé akce počet závodníků financovaných ČSK DV.
Schváleno trenérskou radou RD dne: 20. 11. 2007
Schváleno výkonným výborem ČSK DV dne: 22. 11. 2007

 

 

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF