Kanoe.cz

Žáci pojedou na rozvodněné Jizeře o medaile ve slalomu

Tato sobota bude vrcholem sezóny nejmladších slalomářů na divoké vodě. O nejcennější medaile ve věkové kategorii mladších (11 a 12 let) a starších (13 a 14 let) žáků se pojede na řece Jizeře na peřeji Paraplíčko nedaleko Železného Brodu.
Letos došlo ke změně a slalomáři tentokrát nepojedou na jednom místě se sjezdaři, které Republika čeká až v polovině října na Vltavě. Mistrovský závod se uskuteční v podhůří Jizerských hor v sobotu, kdy se jede jak individuální závod, tak také tříčlenné hlídky. O den později tedy v neděli se na stejném místě pojede i závod ve sjezdovém sprintu a dlouhém sjezdu. Těmito dvěma podniky se uzavře Český pohár žáků ve sjezdu pro rok 2007. Jak již, ale bylo napsáno, o mistrovské medaile půjde pouze v sobotním slalomu. Mistrovství republiky žactva by paradoxně mohlo ohrozit to, čeho byl celý rok žalostný nedostatek. V těchto dnech zasáhl celou republiku vydatný déšť a nevyhnul se ani Krkonoším a Jizerským horám, které napájejí Jizeru a její přítoky. V posledních hodinách voda dramaticky stoupá, což by samozřejmě mohlo mít neblahý vliv na závody pro tuto věkovou kategorii. Podle pořadatele, který komunikuje s Českým hydrometeorologickým ústavem, by se situace měla zlepšit a voda opadnout. Pokud tedy vše proběhne podle této předpovědi, pak MČR žáků odstartuje na Paraplíčku v sobotu 8:30 ukázkovou jízdou a o hodinu později nastoupí na start závodníci k první jízdě individuálního závodu. V prvním bloku pojedou obě jízdy singlíři a kajakářky a po nich se do branek spustí deblíři a kajakáři. Po odjetí jednotlivců pokračuje Mistrovství závodem tříčlenných slalomových hlídek. Oddíly, které vyrazí na Paraplíčko v předstihu, můžou v pátek odpoledne do pěti hodin využít možnost tréninku.
 
Pokud si chcete zkontrolovat údaje o aktuálním průtoku vody v povodí Jizery, podívejte se na stránky Povodí Labe, kde naleznete aktualizovaná čísla. Na portále rvp.results naleznete rozpis závodu a v případě dotazů se můžete obrátit na pořadatele (Michael Veřtát – 731476259).
 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF