Kanoe.cz

Žáci pojedou na rozvodněné Jizeře o medaile ve slalomu

Tato sobota bude vrcholem sezóny nejmladších slalomářů na divoké vodě. O nejcennější medaile ve věkové kategorii mladších (11 a 12 let) a starších (13 a 14 let) žáků se pojede na řece Jizeře na peřeji Paraplíčko nedaleko Železného Brodu.
Letos došlo ke změně a slalomáři tentokrát nepojedou na jednom místě se sjezdaři, které Republika čeká až v polovině října na Vltavě. Mistrovský závod se uskuteční v podhůří Jizerských hor v sobotu, kdy se jede jak individuální závod, tak také tříčlenné hlídky. O den později tedy v neděli se na stejném místě pojede i závod ve sjezdovém sprintu a dlouhém sjezdu. Těmito dvěma podniky se uzavře Český pohár žáků ve sjezdu pro rok 2007. Jak již, ale bylo napsáno, o mistrovské medaile půjde pouze v sobotním slalomu. Mistrovství republiky žactva by paradoxně mohlo ohrozit to, čeho byl celý rok žalostný nedostatek. V těchto dnech zasáhl celou republiku vydatný déšť a nevyhnul se ani Krkonoším a Jizerským horám, které napájejí Jizeru a její přítoky. V posledních hodinách voda dramaticky stoupá, což by samozřejmě mohlo mít neblahý vliv na závody pro tuto věkovou kategorii. Podle pořadatele, který komunikuje s Českým hydrometeorologickým ústavem, by se situace měla zlepšit a voda opadnout. Pokud tedy vše proběhne podle této předpovědi, pak MČR žáků odstartuje na Paraplíčku v sobotu 8:30 ukázkovou jízdou a o hodinu později nastoupí na start závodníci k první jízdě individuálního závodu. V prvním bloku pojedou obě jízdy singlíři a kajakářky a po nich se do branek spustí deblíři a kajakáři. Po odjetí jednotlivců pokračuje Mistrovství závodem tříčlenných slalomových hlídek. Oddíly, které vyrazí na Paraplíčko v předstihu, můžou v pátek odpoledne do pěti hodin využít možnost tréninku.
 
Pokud si chcete zkontrolovat údaje o aktuálním průtoku vody v povodí Jizery, podívejte se na stránky Povodí Labe, kde naleznete aktualizovaná čísla. Na portále rvp.results naleznete rozpis závodu a v případě dotazů se můžete obrátit na pořadatele (Michael Veřtát – 731476259).
 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF