Kanoe.cz

Nedostatek vody znovu mění kalendář kanoistů.

1. a 2. NKZ se přesunul z Opavy na kanál v Praze. Spolu se změnou místa konání se upravila i nominace do juniorské reprezentace ve slalomu pro letošní rok.
               Mimořádné sucho letošního jara přináší další problémy. Spolu se zemědělci už dlouze vyhlížejí k obloze s přáním vydatných dešťů také kanoisté. V letošní sezóně už museli sjezdaři vyměnit trať na Otavě za polosuchou Sázavu a podobnou situaci o nadcházejícím víkendu zažijí i slalomáři na divoké vodě. Původně se v sobotu a neděli měli vodáci sejít na umělé slalomové dráze v Opavě, ale nakonec budou muset vzít za vděk „kanálem“ v Praze Tróji. Asi nejméně příjemná je zpráva o přeložení víkendových slalomů pro ty oddíly, které se v minulých týdnech vypravily do Opavy na tréninkový pobyt. O víkendu totiž půjde o hodně a dobrá znalost vodního terénu přijde vhod, neboť přes dobré umístění v konečném žebříčku NKZ vede cesta do nejvyšší domácí soutěže českého poháru. Závodníkům v juniorské věkové kategorii, ale půjde o víc, než jen o postup do Pohárů. Ve hře budou místa v reprezentačním družstvu pro tuto sezónu, jejímž magnetem je srpnové mistrovství Evropy na náročném olympijském kanále v Aténách. 
 
                Program juniorské nominace se díky přeložení prvních závodů NKZ musel také maličko upravit. Do nominace se započte celkem pět závodů a o složení družstva budou mít trenéři jasno už za tři týdny. První dva postupové závody se odjedou tuto sobotu a neděli na umělé propusti v Praze. O čtrnáct dní později je bude následovat duo podniků na Trnávce a juniorská kvalifikace se uzavře první červnovou neděli na trati ve Veltrusích. V juniorské reprezentaci je místo jen pro tři nejlepší v každé lodní kategorii. Každé zaváhání tím pádem pro závodníka může mít fatální následky. O složení družstva ČR tak bude rozhodovat nejen výtečná fyzická a technická připravenost, ale také silná psychická odolnost.
 
                Mladí Češi nebudou na kanále v Aténách nováčky. První soustředění tu absolvovali už na přelomu února a března, kdy se vodácký život na domácích vodách teprve nesměle rozjížděl. Na náročném, ale atraktivním kanále v Řecku bude patřit výběr Jiřího Kratochvíla k favorizovaným výpravám. Česká reprezentace na loňském evropském šampionátu dosáhla na dvě individuální zlata a bude velice obtížné na tuto bilanci navázat. Z pohledu českých fandů a diváků se však letos koná ještě jedna zajímavější akce než MEJ. Poslední červencový víkend se v Roudnici nad Labem uskuteční test trati následujícího mistrovství světa juniorů, které bude hostit právě město pod Řípem v létě roku 2008. Věřme, že se na této akci domácí kanoistika vytáhne nejen po stránce organizační, ale že i sportovci, kteří nás budou reprezentovat, přetaví ze znalosti tratě nejeden cenný kov.  
 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF