Kanoe.cz

Nominace v půlce - Řihošková ve vedení

Ani Štěpánka Hilgertová ani Irena Pavelková, ale Marie Řihošková je v čele nominace kajakářek na mistrovství světa. Naopak ve velice složité situaci se po prvních dvou závodech na Trnávce nachází právě Hilgertová.
V sobotu nasbírala celkem 4 trestné doteky na brankách a dokončila závod za vítěznou Řihoškovou třetí. V neděli se však Štěpánce vůbec nedařilo. Díky „padesátce“ v první jízdě se nedostala mezi nejlepších 10 a nenastoupila do finále A. Skončila na 11 místě a ve zbytku nominace musí pořádně zabrat.
 
            V úplně jiné, mnohem veselejší, situaci jsou singl kanoista Tomáš Indruch a kajakář Ondřej Raab (oba Dukla Brandýs). Ve svých kategoriích nenašli ani jeden den přemožitele a s osmnácti body se stali téměř jistými členy reprezentačního družstva. Dobrou výchozí pozici má rovněž dvojice Jiras Máder. Jejich nezdar ve Špindlerově Mlýně zůstal zapomenut a do víkendu na Trnávce vletěli zostra. V sobotu se podíleli na unikátní situaci. Spolu s další elitní posádkou Volf Štěpánek zajeli na setinu sekundy shodný čas. O pořadí musel rozhodnout výsledek v lepší jízdě. Ten sice přinesl nejtěsnější vítězství „Volfíkům“, avšak neděle patřila Jirasovi s Máderem. Před posledními dvěmi nominačními závody mají dvou bodový náskok před svými nejbližšími pronásledovateli.
 
            Nejotevřenější je nominace v kategorii kajakářů. Za víkendovým suverénem Raabem se pořadí každý den úplně proházelo. Překvapením je zejména dnešní 2. místo Vavřince Hradílka z USK. Ovšem devatenáctiletý kajakář obsadil v sobotu až 33. místo. 
 
            Skončená první část nominace dává tušit, že rozuzlení bude více než dramatické. Závodníci mají jen 5 dnů na regeneraci a čerpání sil. Už v sobotu navazuje 3. nominační závod v Praze – Tróji. O den později se tamtéž celá hádanka rozřeší. Za týden v neděli 14. května bude jasno, kdo bude reprezentovat ČR v seriálu SP a zejména srpnovém MS v Praze.
 
            Výsledky sobotního ČP naleznete na serveru  results.cz
            Výsledky nedělního ČP naleznete na serveru results.cz
 
 
David Knebel

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF