Kanoe.cz

Na Labi se jelo v extrémních podmínkách

Pokud včera se dalo říci, že vodáky pronásleduje nepřízeň počasí, dnes se situace ještě dramaticky zhoršila. Více i s odkazem na fotografie ze soboty v tomto článku.
Sníh s deštěm a teplota těsně nad bodem mrazu výrazně ovlivnila průběh 2. českého poháru ve slalomu na divoké vodě. Mnoho závodníků vůbec v brutálních podmínkách nenastoupilo na start. Mezi ně patřilo i několik reprezentačních lodí, které budou bojovat příští týden na Trnávce o mistrovství světa. Startovní pole prořídlo především v kajakářských kategoriích a včerejší zničená kánoe zabránila ve startu i dvojici Jiras Máder.
 
            Nejodolnějšími se ukázali singl kanoisté. Ti snad ani nezaznamenali radikální změnu počasí a na start se postavili téměř v plném počtu. Podobně jako včera se na stupně vítězů prosadila stejná jména. Druhé víkendové prvenství veze do Brandýsa Tomáš Indruch. Suverénně nejrychlejším časem v druhém kole se na druhé místo vyšvihl Ondřej Pinkava. Nic na tom nezměnilo ani to, že si na své konto připsal dva trestné doteky a bronzový Jan Mašek zajel „čistou“ jízdu.
 
            Po včerejším nezdaru se dnes vítězně předvedla posádka „Járů“ – Pospíšil Pollert. Ve velice vyrovnaném závodě útočili dlouholetí reprezentanti z třetího místa. Po prvním dějství však dělilo lodě na 1. – 4. místě necelých osm desetin sekundy a ve finále se začínalo od nuly. Tuhý boj pokračoval i po polední pauze v jízdě druhé. Pospíšila s Pollertem v konečném účtování dělil od stříbrné posádky Vlček Hammer nepatrný rozdíl pouhých třiceti sedmi setin sekundy.
 
            Mezi kajakáři si nejlépe poradil s náročnou tratí Lukáš Kubričan z Dukly Brandýs, který odsunul na stříbro svého oddílového kolegu Tomáše Kobese. Velikým překvapením pak je bronz Václava Kabrhela z Olomouce, který zajel životní závod a dosáhl nejlepšího výsledku v kariéře.
 
            Při neúčasti seniorských reprezentantek se zrodily překvapivé výsledky i v kategorii žen. Zvítězila sedmnáctiletá Šárka Blažková, která dominovala v obou jízdách a s předstihem pěti sekund porazila druhou kajakářku Kateřinu Hoškovou. Bronz bere včera 4. Petra Slováková a dnešní útok mladých závodnic podtrhla 4. místem šestnáctiletá Kateřina Kudějová.
 
            Výsledky ze včerejška naleznete na serveru results.cz
            O sobotních závodech se dočtete v článku: Švárové zlomili ve Špindlu loď
            Fotografie ze sobotního závodu ČP naleznete tady
 
David Knebel

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF