Kanoe.cz

1. a 2. NKZ v Opavě

V uplynulém víkendu se pomalu začala rozjíždět i sezóna slalomářů na divoké vodě. Prvními většími testy před startem seriálu českého poháru byly úvodní dva národní kontrolní závody na umělé slalomové dráze v Opavě.
Za krásného, konečně jarního, počasí se ve Slezsku bojovalo o postup na mistrovství světa (MSJ) a Evropy juniorů. (MEJ). MSJ se odehraje na začátku prázdnin ve slovinském Solkanu. Naopak na konci prázdnin svedou mladí slalomáři boj o tituly evropské a to na umělém „kanále“ v anglickém Nottinghamu. Spolu s juniory tam bude bojovat i výběr do 23 let na svém vlastním evropském šampionátu.
 
Opavských NKZ se neúčastnila absolutní česká špička, kterou čekají příští týden tradiční závody ve Špindlerově Mlýně. Ty budou stejně jako loni prvním ze seriálu českého poháru (naší nejvyšší soutěže). Adeptům seniorské reprezentace se též blíží nominace na srpnové mistrovství světa v Praze – Tróji.
 
Říká se, že juniorská nominace patří k nejzajímavějším a nejzamotanějším. Juniorská kategorie je totiž specifická. Svou obrovskou roli tu hraje nejen psychika, ale i fyzická výbava, která se u jednotlivých závodníků může změnit doslova před očima. Obhájí své pozice loňští juniorští reprezentanti nebo se objeví někdo nový? To byla otázka, na níž měly dát odpověď právě závody na řece Opavě. Avšak jak už to tak bývá odpověď je nejednoznačná. Například naše loňská nejúspěšnější juniorka Šárka Blažková (Dukla Praha) nedosáhla ani jednou na příčku nejvyšší a v sobotu byla dokonce až 4. juniorka a 8. celkově. V nejlepším světle se naopak předvedla mladičká Kateřina Kudějová (USK Praha), když v sobotu triumfovala mezi juniorkami a v neděli nenašla přemožitelku ani v pořadí celkovém. Kudějová potvrdila, že patří k největším talentům českého slalomu. Největším překvapením se však zrodilo mezi kajakáři. Překvapivým vítězem se v sobotu stal Tomáš Maslaňák z Ostravy.
 
Další odpověď by měl dát příští nominační závod do juniorské reprezentace, kterým je nedělní český pohár v Praze Tróji (14. 5.). Celkovou nominaci uzavře šéftrenér Jiří Kratochvíl na sklonku května na umělé dráze u Českých Budějovic.

Výsledky ze soboty naleznete zde

Výsledky z neděle pak zde

Český pohár:
Nejvyšší soutěž v ČR. Seriál závodů startuje příští týden ve Špindlerově Mlýně, pokračuje v květnu na Trnávce a Praze – Tróji. Seriál zakončí zářijové Mistrovství republiky pod lipenskou přehradou. Závody na Trnávce a v Tróji jsou nominací na MS seniorů, které se koná od 2. do 6. srpna v Praze.
 
Národní kontrolní závody:
Seriál postupových závodů do ČP pro příští sezónu. Patří sem závody v Opavě, Českých Budějovicích (27. – 28. 5. 2005) a na Křivoklátě (9. – 10. 9.).
 
 
Juniorská nominace na MSJ a MEJ:
Sestává se ze dvou závodů NKZ v Opavě, nedělního ČP v Praze – Tróji (14. 5.) a dalších dvou NKZ v Českých Budějovicích (27. – 28. 5. 2005). Nominují se první 3 lodě v kategorii. Nejhorší dva výsledky se nepočítají. MSJ proběhne ve slovinském Solkanu od 4. do 10. července. MEJ pak v Nottinghamu od 17. do 27. srpna.

David Knebel

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF