Kanoe.cz

Další tři zlata a dvě stříbra na MS ve sjezdu

sjez mMuota je plná cenných kovů. Co start české hlídky, to nejhůře stříbro. Na mistrovství světa ve švýcarském Muotathalu (31. 5. – 3. 6.) vylovili čeští sjezdaři v pátek 1. června tři zlaté medaile a dvě stříbrné.

Singlíři startovali v roli favoritů, protože v individuálním závodě byli všichni členové hlídky v cíli do 4. místa. To i potvrdili a vyhráli o 3,5 vteřiny před německým týmem.

rygelMarek Rygel porovnával pocity s posledním vítězstvím v hlídce na singlkanoi před osmi lety: „Je to pecka. Skoro to vypadá, že pokaždé, když na to sednu, tak to cinkne, tak snad to bude nějaká dlouhodobější tradice,“ smál se.

Deblkanoisté měli situaci komplikovanější, Francouzi na deblech byli jasnými papírovými favority. Naši se ale nenechali zahanbit a uhájili výborné druhé místo. „Nenastupovali jsme v roli favoritů, ale myslím, že jsme ty Francouze trochu potrápili a předvedli dobrý výkon. Ten rozestup byl nakonec asi i menší, než jsme čekali, a myslím, že s naším výkonem můžeme být naprosto spokojení,“ popsal Daniel Suchánek.

paloudovaV hlídce singlkanoistek i kajakářek startovala Martina Satková i Anežka Paloudová a obě tak získaly s velkým přehledem dva tituly mistryň světa. „Dva starty, dvě zlata. Jsem moc ráda, že se nám ty hlídky tak povedly. Jsme s holkami jak na kajaku, tak i na kanoi silný tým. Pomohl týmový duch, to, že jsme si během závodu pomáhaly. Byly doby, kdy jsme v kajaku tak silné nebyly, ale přicházejí nové závodnice a ta úroveň se neustále zvyšuje,“ řekla v cíli Anežka Paloudová.

Kajakáři útočili z místa outsiderů na mistrovsky titul a skončili druzí o 0,07 vteřiny za Francouzi. „Závodilo se nám skvěle. Náš trenér Kamil Mrůzek nám dal dobré pokyny. Takže jsme to vymysleli dobře – kde jet na vlně, kde se vystřídat... Sedm setin samozřejmě zamrzí. Ale stejně tak, jak jsme byli blízko titulu mistra světa, tak jsme mohli být třeba bramboroví, nebo sedmí. Historicky je to zřejmě nejtěsnější rozestup mezi třemi hlídkami na klasiku,“ satkovapopsal kajakář Karel Slepica.

Zítra v sobotu 2. 6. pokračuje program kvalifikací ve sprintovém závodě.

Všechny závody můžete sledovat živě na streamu: http://swisscomstream.ch/kanuwm/
Veškeré další informace pak můžete najít na webových stránkách MS:
http://www.wm-muota2018.ch/en/home/

Foto: Aleš Berka

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF