Kanoe.cz

Nominační boje, Boatcross i vernisáž fotografií.

 DSC6845To vše nabídne závodní víkend v Roudnici nad Labem. Druhá polovina nominačních závodů se odehraje již tento víkend 19. – 20.5. na umělé trati v Roudnici nad Labem. Po dvou dlouhých sjezdech přichází na řadu závody ve sprintu, které mohou ještě pořádně zamíchat konečným pořadím nominace. Sportovci se ukážou v té nejlepší formě a to také proto, že závod se koná pouhých 5 dní před odjezdem týmu na mistrovství světa ve švýcarském Muotathalu.

Díky dvěma vítězstvím v první části kvalifikace mají velký bodový náskok ve svých kategoriích kanoista Ondřej Rolenc, jak na singlkanoi, tak na deblkanoi s Danielem Suchánkem, stejně tak jako kajakářka Martina Satková. Na dalších místech už situace tak jednoznačná není a proto se o víkendu můžeme těšit na vypjaté souboje.

 DSC6477

Na Labi nepůjde jen o nominační body, ale zároveň také o tituly mistrů České republiky ve sprintu a to jak v seniorské kategorii, tak mezi závodníky do 23 let. Sobotní odpolední program pak okoření již třetí ročník sjezdového Boatcrossu. Tedy závodu, ve kterém startují čtyři sjezdové lodě zároveň a snaží se co nejrychleji dostat do cíle. Nejlepší dva z každé rozjížďky pak postupují pavoukem dále, až se ocitnou ve velkém finále. Tato disciplína nabízí díky povoleným kontaktům lodí velice zajímavou podívanou, kterou byste si neměli nechat ujít. Aby bylo všechno napětí vyváženo, bude přímo v areálu také trocha kulturního vyžití. V sobotu od 18:30 proběhne vernisáž fotografií z divoké vody z objektivu Aleše Berky.

 DSC7108

Pokud nemáte možnost dostat se přímo na místo a podpořit nejlepší české sjezdaře, můžete sledovat live výsledky, které najdete v odkaze pod tímto článkem spolu s průběžným stavem nominace a rozpisem celého víkendového programu.

Rozpis závodu

Průběžný stav nominace po dvou závodech

Live výsledky sobota 19.5.

Live výsledky neděle 20.5.

FOTO: Aleš Berka

 

 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF