Kanoe.cz

V Makedonii začíná mistrovství Evropy ve sjezdu

unnamed 1Již zítra, ve čtvrtek 11.5. si sjezdaři rozdělí první sady medailí na letošním evropském šampionátu v makedonském hlavním městě Skopje. Závod v individuálním dlouhém sjezdu odstartuje netradičně v centru této balkánské metropole. Umístění závodu do centra města je bohužel tak trochu na úkor divoké vody, jelikož řeka Vardar nenabízí v tomto úseku žádné velké peřeje. Podmínky jsou ale pro všechny stejné a naši reprezentanti určitě zase ukážou, že Česká republika je vodáckou velmocí. 

 

unnamed 2V pátek ještě sjezdaři zůstanou v centru Skopje, aby změřili své síly v závodě družstev na klasické trati. Víkend už pak bude patřit závodům ve sprintu, které bude hostit umělá slalomová dráha v turisticky vyhlášeném kaňonu Matka, jen pár kilometrů od rušného centra města.

„Na Balkán jezdíme pravidelně vlastně už od roku 2007, kdy se konalo mistrovství Evropy v Bihači, takže s místními podmínkami i lidmi už umíme celkem dobře pracovat. Mistní lidé jsou velmi vstřícní a přátelští, jen odpadová politika tu moc nefunguje, což se výrazně projevuje na čistotě řeky Vardar v centru Skopje. Sprintová trať na řece Treska je opravdu pěkná, jen na trati dlouhého sjezdu moc divoké vody není. Nicméně já jsem vždycky říkal, že české družstvo je převážně mentálně silné, takže pokud se jede na trati, která se většině států nelíbí, my to považujeme za výhodu.“ Říká k podmínkám v Makedonii reprezentační šéftrenér Robert Knebel.

unnamedZávod v klasickém sjezdu startuje zítra, ve 14:00 kategorií kajaku žen. Odkaz na startovní listinu a živé výsledky najdete na konci tohoto článku.

Držte palce našim závodníkům.

Oficiální webové stránky ME

Živé on-line výsledky

Startovní listina klasického sjezdu

Foto: Aleš Berka

 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF